Türkiye'nin en iyi haber sitesi

39 yıl sonra gelen adalet

12 yaşındaki çocuğun ifadesiyle cinayetten hüküm giyen Ricky Jackson 39 yıl hapis yattı. Jackson tanığın ifadesini polis baskısıyla verdiğini söylemesi üzerine serbest kaldı

Giriş Tarihi: 23.11.2014
39 yıl sonra gelen adalet
ABD'de yalan ifade veren bir tanık yüzünden 39 yıl hapis yatan bir adam, yıllar sonra özgürlüğüne kavuştu. 1975'te Ricky Jackson'ın bindiği otobüste işlenen cinayetin tek tanığı, o tarihte 12 yaşında olan Edward Vernon'du. Küçük çocuğun cinayeti Jackson'ın ve otobüste bulunan iki kardeşin işlediğini söylemesi üzerine Jüri zanlıyı suçlu buldu. Şu anda 59 yaşında olan Ricky Jackson ve iki kardeş cinayetten hüküm giydi. Şimdi 51 yaşında olan siyahi tanık Eddie Vernon yıllar sonra, saldırıyı görmediğini ve polisin ailesini tutuklama tehdidi üzerine bu ifadeyi verdiğini açıkladı.

'ARTIK BİTTİ' DİYE BAĞIRDI
Hapishanedeyken annesini, erkek kardeşini ve bir kız kardeşini kaybeden Ricky Jackson'ın geç gelen adalete rağmen özgür kaldığı için mutlu olduğu gözlendi. Jackson'ın beraat kararının ardından telefonla ailesini arayıp "Artık bitti" diye bağırdığı kaydedildi. Cezası eyalet yasalarına göre hapse çevrilen Jackson, 73'ten beri masumken ölüm cezası alan 148'inci, bu yılki 5'inci mahkum oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
39 yıl sonra gelen adalet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN