Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul en itibarlı şehirlerden biri

İtibar Enstitüsü, "Dünyanın En İtibarlı Şehirleri" listesini yayınladı. Zirvede bir Avrupa ülkesi yer alırken, İstanbul geçen seneki sıralamaya göre 9 sıra geriledi.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 10:46
İstanbul en itibarlı şehirlerden biri

Avusturya'nın küçük bir eyaleti olan Viyana, 2013 yılında 4. sıradayken, 2014 yılında ise 1. sıraya yükselerek zirveye oturdu. Viyana'nın hemen ardından 2013 yılında 13. sıradayken, 1 sene içinde 2. sıraya yükselen Münih geldi. Münih'i ise geçen yıl 1. olup, bir yıl içerisinde 2 sıra gerileyip 3. sıraya yerleşmil olan Sidney takip etti.

İSTANBUL 9 SIRA GERİLEDİ

Türkiye'nin rüya şehri İstanbul ise, geçen yıl 66. sıradayken, bir sene içerisinde 9 sıra gerileyerek 75. sıraya yerleşti.

SIRALAMADA HANGİ VERİLER KULLANILDI?

Enstitü tarafından yayınlanan rapora göre "Ülkenin eşsiz ve saygın ürünler üretmesi", "Kaç sayıda saygın, lider şirketin yönetimine ev sahipliği yaptığı", "Teknolojik gelişmişlik", "Finansal istikrarı", "Büyüme potansiyeli", "İş yapma konusunda ne kadar fırsatlar sunduğu", "yemek, spor, mimari ve eğlence olarak ne kadar fırsatlar sunduğu", "Ziyaretçilerine ve sakinlerine güvenli bir çevre sunup sunmadığı" gibi çok sayıda kriter sıralamada baz alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul en itibarlı şehirlerden biri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN