Kerkük'ün güneyine IŞİD saldırısı

Terör örgütü IŞİD'in, Kerkük'ün güneyinde Peşmerge güçlerine 4 ayrı bölgeden eş zamanlı saldırı düzenlediği bildirildi.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 11:09 Güncelleme Tarihi: 26.11.2014 15:17
Kerkük'ün güneyine  IŞİD saldırısı
Güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, IŞİD militanları, Kerkük'ün güneyinde Peşmerge güçlerinin kontrolündeki Mektep Halid, Telilwerd, Meryem Beg ve Mele Abdullah köyüne eş zamanlı saldırı düzenledi. Peşmerge de IŞİD'e top, havan mermisi, uçaksavar ve makinalı tüfeklerle karşılık verdi. Yaklaşık iki saat süren çatışmaların ardından IŞİD'in Mektep Halid, Meryem Beg ve Mele Abdullah köyüne yönelik saldırıları durduruldu.

Telilwerd bölgesindeki çatışmalar ise devam ediyor.

Öte yandan, çatışmalarda yaralanan Peşmergelerin, Kerkük'teki hastanelere kaldırıldığı belirtildi.

ARALARINDA 50 METRE VAR

Bazı yerlerde peşmergeler ile örgüt mensupları arasındaki mesafenin 50 metreye kadar düştü.Halepçeli bir peşmerge, IŞİD'lilere roket ve havan toplarıyla karşılık verdiklerini söyledi. IŞİD'in sisli havadan yararlanıp saldırdığı belirtiliyor.

MUSUL'DA ÇATIŞMALAR

Öte yandan, Musul'da da hareketli saatler yaşanıyor. Dün akşam saat 22:40 sıralarında Musul Barajı yakınlardan bulunan Cesse ve Selhic köylerinde iki IŞİD üyesi intihar saldırısı girişiminde bulundu. Önceden farkedilen saldırganlar etkisiz hala getirildi. IŞİD daha sonra ise Wanke nahiyesi çevresinde saldırıya geçerken, burada ağır silahlarla çatışma meydana geldi. Bölgedeki çatışma ve patlamalarda peşmerge zayiat vermedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerkük'ün güneyine IŞİD saldırısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN