Kabil'de Yardım Kuruluşuna saldırı

Giriş Tarihi: 28.11.2014 07:03
Kabil'de Yardım Kuruluşuna saldırı

Başkent Kabil'de büyükelçiliklerin bulunduğu diplomatik bölgedeki bir yardım kuruluşuna düzenlenen saldırıda 3 saldırgan öldürüldü, Filipinli bir güvenlik görevlisi yaralandı

İçişleri Bakan Yardımcısı Eyüp Salangi, olay yerinde basına yaptığı açıklamada, Kabil'in Vezir Akber Han bölgesinde ABD tarafından desteklenen IRD adlı yardım kuruluşuna intihar eylemcilerinin saldırdığını, yaklaşık 2 saat devam eden çatışmada 3 saldırganın üzerindeki bombaları patlamadan güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Çatışmada, Filipinli bir güvenlik görevlisinin yaralandığını aktaran Salangi, ''Olay yeri Afgan güvenlik güçlerinin kontrolü altında, çatışma sona erdi" dedi.

Saldırının Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Abdul Reşit Dostum'un evine düzenlendiği ile ilgili yayımlanan haberleri yalanlayan Salangi, Afgan güçlerinin her türlü saldırıyla mücadele edilebilecek kapasitede olduğunu vurguladı.

TALİBAN ÜSTLENDİ


Saldırıyı Taliban üstlenirken düzenlendiği kentin diplomatik bölgesi olan Vezir Akber Han'da birçok ülkenin büyükelçiliği ile yabancıların tesisleri bulunuyor. Bundan dolayı sık sık Taliban tarafından bu bölgede saldırılar düzenleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kabil'de Yardım Kuruluşuna saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN