Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama'nın kızlarından özür diledi!

Giriş Tarihi: 30.11.2014 16:40 Güncelleme Tarihi: 30.11.2014 17:02
Obama'nın kızlarından özür diledi!

ABD Cumhuriyet Partisi Ulusal Komitesi görevlilerinden Elizabeth Lowten, Obama’nın kızları Sasha ve Malia’yı saygısızlıkla ve statülerine uygun olmayan bir şekilde davranmakla suçladığı için özür diledi.

Facebook sayfasına bununla ilgili bir yazı yayınlayan Elizabeth Lowten, "Değerli Sasha ve Malia, ben sizin zor bir dönem olan yetişkinlik çağında bulunduğunuzu anlıyorum. Ancak, siz devlet başkanının bir parçasısınız, ona uygun bir şekilde hareket etmeye gayret ediniz. Hiç olmazsa oynadığınız role saygılı olun. Bara gitmek için hazırlanmış kişiler gibi değil, saygı uyandıracak şekilde giyininiz. Tabii ki televizyon yayını anında surat asmamanız gerekir" ifadelerine yer verdi.

Elizabeth'in Obama'nın kızlarının dış görünüşleri ve davranışları ile ilgili yorumları sosyal ağlarda büyük bir eleştiri yağmuruna neden olurken, Cumhuriyet Partisi görevlisi özür dilemek ve yazısını silip kaldırmak zorunda kaldı.

Twitter kullanıcılarından biri Elizabeth Lowten'e hitaben "Siz birilerine bulunduğu tabakaya göre nasıl davranılması gerektiğini gösterme konumunda değilsiniz" yazısını paylaştı. Elizabeth Lowten, gelen tepkiler sonrasında üslubundan ötürü özür diledi.

Kaynak: BBC

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'nın kızlarından özür diledi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN