Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de koalisyonda gerilim

'de, Yeş Atid Partisi lideri Maliye Bakanı Yair Lapid, Başbakan 'nun bütçedeki bazı kalemlere kısıtlama getirmesine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 1.12.2014 19:24
İsrail'de koalisyonda gerilim
Lapid, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakanı ile bugün yapacağı görüşmeye ve erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Son dönemde koalisyon ortakları arasında yaşanan gerilime ilişkin Lapid, "Sosyal hizmetler ve güvenlik gibi harcamalara ayrılan bütçeyi siyasi nedenlerden dolayı kısamazsınız. Her şey çıkmaza girmiş durumda. Bu böyle devam edemez" dedi.

Netanyahu'ya görüşmede "Çalışmak için buradayız" mesajı ileteceğini bildiren Lapid, şunları söyledi:

"Sosyal bütçe görüşmelerini Knesset ve hükümetin önüne getirdik. Hükümet bütçeyi onayladı. Hükümet ayrıca genç çiftlerin ilk kez ev sahibi olmaları halinde 'Sıfır KDV Yasası'nı da kabul etti. Başbakan her iki girişimi de destekledi ve lehinde oy kullandı. Ayrıca, bana söz konusu yasaların Knesset'ten geçmesi için de destek vereceğini söyledi. Ancak siyasi kaygılarının bu fikrini değiştirmesine neden olduğunu düşünemiyorum."

Öte yandan seçimlerin de ekonomiye ciddi kayıp yaşatacağını ve ağır bedelleri olacağını kaydeden Lapid, "Halihazırda kamu yararına başlatmış olduğumuz projeler yarım kalacak. Yine de bizden sorumlu davranmamızı bekleyen halkımız için beraber çalışma kararlılığı göstererek, sorunların önüne geçmek için geç kalmış sayılmayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'de koalisyonda gerilim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN