İngiltere en çok Peygamber'in adını koydu!

Giriş Tarihi: 2.12.2014 11:01 Güncelleme Tarihi: 2.12.2014 11:02
İngiltere en çok Peygamber'in adını koydu!

İngiltere'de yapılan araştırmayla en çok tercih edilen bebek isimleri belirlendi

The Telegraph'ın haberine göre bebek ve çocuk gelişimi ile ilgili bilgi sağlayan internet sitesi "BabyCentre" tarafından yapılan araştırma İngiltere'de, Muhammed gibi Arapça isimler son dönemde popülerlik kazanmaya başladığını ortaya koydu. Ayrıca İngilizlerce tüm dünyada izlenme rekorları kıran dizilerdeki karakterlerin isimleri de yeni nesil için bir o kadar revaçta.

BabyCentre, 2014 yılında Muhammed isminin, bir önceki yıla göre İngiltere'de erkek çocuklarına konan en popüler 100 isim listesinde 27 basamak yükselerek ilk sıraya yerleştiğini bildirdi. Sitenin verilerine göre, listeye ilk defa giren isimler arasında Ömer, Ali ve İbrahim de bulunuyor.

Kız bebekler için Sophia, en popüler isim olurken, listeye ilk defa giren ve 29'uncu sıraya yerleşen Nur ile geçen yıldan bu yana 59'dan 35'inci sıraya yükselen Meryem bulunuyor.

Listede, "Game of the Thrones" ve "Orange Is The New Black" dizilerindeki karakterlerin isimleri Emilia, Daenerys, Tyrion ve Piper da bulunuyor.

BabyCentre'ın Direktörü Sarah Redshaw, yaptığı açıklamada, Arap ve Hindu kökenli isimlerin ilk 100 popüler isim listesinde yer almasının, İngiltere'nin günümüzde ne kadar çeşitliliği bir arada barındırdığını gösterdiğini belirterek, ebeveynlerin bebeklerine isim seçerken, ünlülerin ve kulağa farklı gelen isimlerinden çok etkilendiğini ifade etti.

İngiltere'de en çok verilen kız isimleri ve artış oranları:

Sophia (+2)
Emily (-)
Lily (+1)
Olivia (-3)
Amelia (+2)
Isla (+2)
Isabella (-2)
Ava (+2)
Sophie (-)


En çok verilen erkek isimleri:


Muhammad (+27)
Oliver (-1)
Jack (-1)
Noah (+5)
Jacob (+2)
Charlie (-3)
Harry (-3)
Joshua (+4)
James (+1)
Ethan (-2)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere en çok Peygamber'in adını koydu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN