Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtalya'da parti lideri soyundu!

İtalya’da aşırıcı sağcı parti Kuzey Ligi’nin lideri Matteo Salvini’nin bir dergiye verdiği yarı çıplak pozlar olay oldu.

Giriş Tarihi: 4.12.2014 09:17
İtalya'da parti lideri soyundu!

Haftalık Oggi dergisi, ülkenin kuzeyi lehine ayrılığı savunan, göçmen ve Euro karşıtı Kuzey Ligi partisinin 41 yaşındaki lideri Matteo Salvini ile bir röportaj yaptı.

Kapaktan röportaja yer veren dergi, Salvini'yi belden üstü çıplak halde beyaz çarşaflı bir yatakta fotoğrafladı. Salvini, üzerinde sadece partisinin sembol rengi olan yeşil bir kravatla poz verirken, dergi kapağında, "Salvini çıplak. İtalya bu adama güvenebilir mi?" başlığı kullanıldı.
İtalya'da desteği yükselişe geçen, aynı zamanda partisinin Avrupa Parlamentosu'ndaki temsilcilerinden olan Salvini'nin bu fotoğraflarına destek de geldi tepki de.

"YA KADIN BİR PARLAMENTER SOYUNSAYDI?"

Bazı yorumlarda ise, "Ya bir kadın parlamenter aynı şeyi yapsaydı? Kesinlikle istifasını isterlerdi" ve "Şaklabanlıkla mı oy alacaksın?" denildi.
Kabinedeki 7 kadın bakandan biri olan, Anayasal Reform ve Parlamentoyla İlişkiler Bakanı Maria Elena Boschi, söz konusu fotoğrafları, "Çok utanç verici" olarak niteledi. Senato Başkan Yardımcısı Maurizzo Gazparri ise, "Böyle bir adamın merkez sağı yönetmeye aday olabileceğini sanmıyorum" dedi. Sosyal paylaşım sitelerinde Salvini'nin vücudu ile dalga geçilirken, onun politik çizgisini beğenmeyenler, "Ondan çıplakken mi yoksa giyinikken mi nefret ediyorum karar veremedim" diye yazdı.

FİKİRLERİMİZİ GÖSTERMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM

Salvini bir televizyon programında yaptığı açıklamalarda, eleştirilere esprili bir yanıt verdi: "Ben atletik fiziğim için oy istemiyorum sizden. Fikirlerimizi göstermek için hemen hemen her şeyi yaparım. Herkesi bu dergiyi almaya davet ediyorum. Ayrıca biliyorum ki spor salonuna gitmeliyim. Ben yaşamım boyunca kendime gülmeye alıştım. Çalışırken ciddi olmak lazım, ama çok da değil. Gülmek, hayata güzellik katar."
Başbakan ve koalisyon hükümetinin şemsiye partisi Demokrat Parti'nin lideri Matteo Renzi'nin Ekim ay�� sonunda yüzde 54'lerde olan desteği yüzde 49'lara düşerken, Salvini ise yükselişe geçti. Anketler Salvini'nin, Ekim ayı sonuna kadar yüzde 28 olan desteğinin yüzde 33'e çıktığını gösteriyor. Nitekim tartışmalı fotoğraflarla süslenen Oggi dergisindeki röportajında Salvini, "Renzi'nin alternatifi sadece benim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtalya'da parti lideri soyundu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN