Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuğçe'nin katili az cezayla kurtulacak!

Almanya'da iki genç kızı korumak isterken öldürülen Tuğçe'nin katil zanlısı az bir cezayla kurtulabilir.

Giriş Tarihi: 5.12.2014 11:03 Güncelleme Tarihi: 5.12.2014 11:34
Tuğçe'nin katili az cezayla kurtulacak!
Almanya'nın Offenbach kentinde bir restoranda taciz edilen iki genç kızı korumak isterken, 18 yaşındaki Sırp genci Sanel M.'nin yumruk darbesiyle ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 23 yaşındaki Tuğçe Albayrak'ın katil zanlısının alacağı muhtemel ceza konuşuluyor. Kamuoyu her ne kadar zanlının en ağır şekilde cezalandırılmasını istese de, hukukçulara göre Sanel M. az bir cezayla kurtulabilir.

CİNAYET YERİNE, YARALAMAYA BAĞLI ÖLÜM


Alman basınında yer alan haberlere göre soruşturma, katil sanlısı Sanel M. hakkında cinayete teşebbüsten değil, yaralama ve buna bağlı ölüm fiilinden yapılıyor. Alman yasalarına göre, bu suç için öngörülen en yüksek ceza 10 yıl. Sanel M.'nin suç dosyası kabarık olmasına rağmen, yasada öngörülen en yüksek cezayı alması beklenmiyor.


3-5 YIL CEZA ALABİLİR, O DA TECİL EDİLEBİLİR


Deutshe Welle'ye açıklamalarda bulunan Max-Planck Enstitüsü Müdürü Ceza Hukukçusu Hans-Jörg Albrecht'e göre, Tuğçe'nin katil zanlısı büyük bir ihtimalle 3-5 yıl ceza ile kurtulabilir. Başka hukukçular da, yasalar gereği zanlının muhtemelen 3 yıl gibi bir cezaya çarptırılabileceğini öngörüyor. Hatta cezanın tecil edilebileceği de ortaya atılan görüşler arasında.


DAVA AÇILMASI 6 AYI BULACAK

Basına yansıyan haberlere göre, Sanel M. Tuğçe'ye vurduğunu itiraf etti. Ancak Sanel M., Tuğçe'ye yumruk değil, tokat attığını iddia ediyor. Savcılığın ön soruşturmasına göre, Tuğçe başına aldığı sivri olmayan bir darbe neticesinde hayatını kaybetti. Ancak savcıların, Tuğçe'nin, katil zanlısı Sanel M.'nin darbesiyle mi, yoksa darbenin etkisiyle başını yere çarpması sonucu mu hayatını kaybettiği üzerinde durduğu belirtiliyor. Şahitlerin dinlenmesi ve kamera görüntülerinin incelenerek soruşturmanın tamamlanmasının 6 ay alabileceği öngörülüyor. Davanın 2015 yılının ilk aylarında Darmstadt'ta açılması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğçe'nin katili az cezayla kurtulacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN