Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amerikan polisi köpük mermisi ile göz açtırmıyor

Siyahi vatandaşların polis tarafından öldürülmesine karşı öfke dinmeden devam ederken Amerikan polisi de eylemcileri bastırmak için köpük mermi kullanıyor.

Giriş Tarihi: 7.12.2014 15:18
Amerikan polisi köpük mermisi ile göz açtırmıyor
Siyahi vatandaşların polis tarafından öldürülmesine karşı öfke dinmiyor. Amerikan polisi eylemcilere 40 mm'lik köpük mermilerle müdahale ediyor. Amerika Birleşik Devletleri genelinde siyahi Amerikalıların ölümüne neden olan polislerin yargılanmamasıyla ilgili kararlara tepkiler devam ederken, bir başka siyahi Amerikalı daha bir polis tarafından vurularak öldürüldü.

Öldürülen Amerikalının ardından vatandaşlar tekrar sokaklara döküldü. Dün gece Kaliforniya'nın Berkeley şehrinde yürüyüş yapmak isteyen öğrenci grubuna polisin müdahalesi ağır oldu.

EYLEMCİLERE 40 MM'LİK KÖPÜK MERMİ

Berkeley sokaklarında toplanan öğrenci grupları son aylarda yaşanan polis şiddetini protesto etmek istedi. Öğrencilere göz açtırmayan polisler gruba biber gazı, plastik ve köpük mermilerle müdahale etti.

Sosyal medyada 40 mm'lik köpük mermi görüntüleri paylaşıldı. Mermilerin büyüklüğü polis müdahalesinin şiddetini gözler önüne serdi.Ucunda büyük bir kısmı köpükten oluşan mermiler biber gazı ya da işaretleyici boya ile doldurulabiliyor.

Kaynak: Ensonhaber

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerikan polisi köpük mermisi ile göz açtırmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN