Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnternete girmek için kimlik şartı getirildi

Giriş Tarihi: 7.12.2014 10:52 Güncelleme Tarihi: 7.12.2014 11:00
İnternete girmek için kimlik şartı getirildi

İran'da internet için yeni bir uygulama başlatıyor. Buna göre internete giriş yapmadan önce artık kimlik bilgilerini girmek şart olacak.

İran Ulaştırma Bakanı Mahmud Vaizi, internet sistemine uygulanacak projeyle, kullanıcıların internete girmeden önce kimliklerinin tespit edileceğini açıkladı.

Mehr haber Ajansı'nın haberine göre, Vaizi, başkent Tahran'da düzenlediği basın toplantısında, ülkede internet kullanıcılarının kimliklerinin tanımlanması için yeni bir projenin uygulanacağını belirtti. Vaizi, proje sayesinde internet kullanıcılarına telefon numarası gibi internet numarası verileceğini belirterek, "Bu uygulama, iletişim araçlarının şeffaf kullanılmasında yeni bir yöntem. Şu anda söz konusu projenin altyapısı oluşturuluyor. Bu uygulamayla izinsiz internet kullanımını ve dolandırıcılığı önlemeyi hedefliyoruz. İnternet kullanıcıları telefon kullanıcıları gibi internet numarasına sahip olacak. Bu uygulamayla kullanıcıların gizliliğini ihlal etme niyetinde değiliz" dedi.

Siber Yüksek Konseyi'nde, e-devlet sistemlerinin geliştirilmesi için Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından imzalanan yol haritasını hatırlatan Vaizi, bu kapsamda oluşturulacak milli internet ağının ülkenin ihtiyacı olduğunu ve çalışmaların hızlandırıldığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternete girmek için kimlik şartı getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN