Rejim güçleri Halep'e saldırıyor

Suriye rejimi devrimin ilk yıllarından bu yana Özgür Suriye'nin kontrolünde olan ülkenin en önemli kenti Halep'e saldırmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 10.12.2014 11:12
Rejim güçleri Halep'e saldırıyor

IŞİD'in Irak'ta Musul, Suriye'de ise Kobani'ye yönelik saldırıları ile birlikte dikkatleri zerine çekmesini fırsat bilen Şam rejimi, 2 yıldan bu yana Suriye muhalefetinin kalesi konumundaki Halep'i kuşatma altına aldı.

Bölgeye düzenlenen hava bombardımanının ardından zırhlı araçlarla Halep merkeze doğru ilerleyen rejime bağlı birlikler, Mesakin Henanu, İnzarad ve Şebabiyye gibi merkezde bulunan mahallelere doğru ilerleyişini sürdürüyor. Çatışmalar Handerat-Sifat hattında devam ederken, Halep merkeze bağlı Beric köyünden saldırıya geçen rejim güçlerinin bazı bölgeleri ele geçirdiği belirtiliyor.

GÖÇ DALGASI GELEBİLİR


İran'ın emrindeki paramiliter güçlerin de Halep'teki operasyonlarda yer aldığı kaydediliyor. Halep kuşatmasında görev yapan Esad rejimine bağlı askeri birlikler arasında Hizbullah, Asaeb Ehlul Hak ve son dönemde Afganistan' dan gelen Şiilerden oluşan Liva Zülfikar gibi Şii gruplar bulunuyor. Öte yandan Halep'in rejimin kontrolüne geçmesi halinde Türkiye'ye doğru büyük bir göç dalgasının yaşanmasına neden olabileceği kaydediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rejim güçleri Halep'e saldırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN