li Bakanın ölüm nedeni belirlendi!

Bakan Ebu Ayn'ın "darp, göz yaşartıcı gaz ve askerleri tarafından zamanında hastaneye nakledilmesine engel olunması" sonucu hayatını kaybettiği belirlendi

Giriş Tarihi: 11.12.2014 10:57 Güncelleme Tarihi: 11.12.2014 13:35
Filistinli Bakanın ölüm nedeni belirlendi!
Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) bağlı Yahudi Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele Komisyonu Başkanı 'ın "darp, göz yaşartıcı gaz ve askerleri tarafından zamanında hastaneye nakledilmesine engel olunması" sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.Filistin Sivil İşler Bakanı Hüseyin eş-Şeyh, Filistin'in Sesi Radyosu'na yaptığı açıklamada, Filistinli, Ürdünlü ekiplerin yanı sıra İsrailli bir doktorun da bulunduğu heyetin yaptığı otopsi sonucu, Ebu Ayn'ın "öldürüldüğü" sonucuna varıldığını belirtti.

Sonuçlara göre Ebu Ayn'ın ölümüne "darp, göz yaşartıcı gaz ve İsrail askerleri tarafından zamanında hastaneye nakledilmesine engel olunmasının" neden olduğunu ifade eden Şeyh, otopsi sonuçlarının Filistinli ve Ürdünlü ekip tarafından imzalandığını, otopsinin profesyonelce yapıldığını onaylayan İsrailli doktorun ise süre talep ettiğini kaydetti.

"İsrail'in otopsi sonucundan şüphe duymaması için İsrailli doktorun da heyetin içerisinde yer almasını onayladık" diyen Şeyh, "Filistin yönetimi, otopsiyi İsrail'in Ebu Kebir Enstitüsü'nde yapmayı kabul etmedi. Otopsi işlemlerinin, Kudüs Üniversitesi'nin Adli Tıp Merkezi'nde yürütülmesinde ısrar etti ve otopsi burada yapıldı" ifadelerini kullandı.

Şeyh, söz konusu raporun "İsrail'in suçlanması için bir belge niteliğinde olacağını" söyledi.

HAYATINI KAYBETTİĞİ O ANLAR KAMERADA

BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK

Ebu Ayn için Filistin yönetiminin Ramallah'taki merkezinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah, milletvekilleri ve bakanların da katılacağı bir cenaze töreni düzenlenmesi, törenin ardından "Eş-Şüheda" mezarlığında toprağa verilmesi bekleniyor. Abbas, bu akşam Filistin yönetimi merkezinde taziyeleri kabul edecek.

Filistin'de bakan statüsünde kabul edilen Yahudi Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele Komisyonu Başkanı Ebu Ayn, Ramallah'ın kuzeyindeki Turmusayye beldesinde İsrail güçlerinin Yahudi yerleşim birimlerini protesto eden gruba müdahalesi sırasında yaşamını yitirmişti. Göz yaşartıcı gaza maruz kalan Ebu Ayn'ın, "bir İsrail askerinin dipçikle göğsüne vurması sonucu" hayatını kaybettiği iddia edilmişti.

NETANYAHU'DAN FLAŞ KARAR

HEM KATİL HEM YÜZSÜZ HABERİ İÇİN TIKLAYINBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistinli Bakanın ölüm nedeni belirlendi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN