ve UNİCEF o saldırıyı kınadı

Pakistan'ın Peşaver kentindeki bir askeri okula düzenlenen ve çoğu çocuk 141 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı Güvenlik Konseyi, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve UNICEF sert şekilde kınadı.

Giriş Tarihi: 17.12.2014 07:37 Güncelleme Tarihi: 17.12.2014 10:54
BM ve UNİCEF o saldırıyı kınadı
Güvenlik Konseyi'nden yapılan açıklamada, saldırıyı üstlenen terörist grubun Güvenlik Konseyi'nin El Kaide yaptırımlar listesinde yer aldığı belirtilerek, bu gruba finans, silah, eleman ya da malzeme sağlayan tüm birey veya tüzel kişilerin yaptırım listesine ekleneceği uyarısı yapıldı.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun da açıklamasında, saldırıyı "savunmasız çocuklara karşı korkakça işlenmiş korkunç bir suç" olarak niteleyerek, en sert biçimde kınadı.

BEDELİ EN ÇOK ÇOCUKLAR ÖDÜYOR


Genel Sekreter Ban, Pakistan hükümetinden saldırının sorumlularını yakalayıp, yargı önüne çıkarmasını isteyerek, tüm üyelerden bu konuda Pakistan'a yardımcı olmasını talep etti.

UNICEF'ten yapılan açıklamada da saldırı kınanarak, kanlı çatışmaların bedelini en fazla çocukların ödediğine vurgu yapıldı. 230 milyon çocuğun halen çatışmalardan etkilenen ülkelerde yaşadığı kaydedilen açıklamada, çocukların yakın geçmişte bu yılki kadar şiddete maruz kalmadığı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BM ve UNİCEF o saldırıyı kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN