Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD'e 3 günde 67 hava saldırısı

ABD ve koalisyon güçleri, Suriye ve Irak'taki IŞİD hedeflerine karşı son 3 günde 67 hava saldırısı daha düzenledi.

Giriş Tarihi: 18.12.2014 09:17
IŞİD'e 3 günde 67 hava saldırısı

Doğal Kararlılık Operasyonları Birleşik Ortak Görev Gücü'nden yapılan açıklamaya göre, ABD ordusuna ait savaş uçakları Suriye'de 15-17 Aralık'ta IŞİD militanlarını 6 kez havadan vurdu. Irak'ta da ABD ve partner ülkelere ait savaş uçakları ve insansız hava araçlarıyla aynı tarihlerde 61 hava saldırısı gerçekleştirildi.

Suriye'de saldırılar Kobani ile Ebu Kemal çevresinde yapıldı. Kobani civarında düzenlenen 5 hava saldırısında örgütün binası, depolama alanı ve taktiksel üniteleri ile muharebe mevzileri imha edildi. Ebu Kemal yakınlarındaki tek saldırıda ise IŞİD'in taktiksel aracı vuruldu.

Irak'ta Musul yakınlarında 8, Telafer çevresinde 2, Sincar etrafında 2, Hit, Rawa, Erbil ve Ramadi civarlarında ise birer saldırı düzenlendi. Tüm bu saldırılarda, IŞİD'in savaş pozisyonları, taktiksel üniteleri, kampları, ağır silahları ve araçları hedef alındı.

Açıklamada ayrıca, IŞİD militanlarıyla savaşan Peşmerge ve Iraklı güvenlik güçlerinin operasyonlarına katkı sağlamak için koalisyon güçlerince 45 ayrı hava saldırısı düzenlendiği bilgisine yer verildi. Bu saldırılarda da örgütün 50 noktasının hedef alındığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD'e 3 günde 67 hava saldırısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN