Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esad ağır darbe: 400 Ölü!

Nusra Cephesi, nin İdlib kırsalındaki Vadi ed-Dayf karargahına düzenlediği baskından kaçmaya çalışan yaklaşık 400 askerin öldüğünü, 200 askerin de esir alındığını bildirildi.

Giriş Tarihi: 19.12.2014 17:49 Güncelleme Tarihi: 19.12.2014 17:52
Esad ağır darbe: 400 Ölü!
Suriye'deki direniş gruplarından Nusra Cephesi'nin, nin İdlib kırsalındaki Vadi ed-Dayf karargahına düzenlediği baskın sonrasında kaçmaya çalışan yaklaşık 400 askerin öldürüldüğü, 200 askerin esir alındığı söylendi.

AA ekibi, Nusra Cephesi'nin, İdlib kentinde rejimin en büyük karargahlarından Vadi ed-Dayf baskını sonrasında ele geçirdiği bazı askerlerin sorgulandığı anları görüntüledi.

Esir askerlerden Ahmed Ali Birri, "Suriye Devrimciler Cephesi Komutanı Cemal Maruf, Vadi ed-Dayf karargahını kuşattıkları esnada rejim komutanlarına, ağır silahları teslim ettikten sonra çekilebileceğimizi söylemesine rağmen komutanlar bu teklifi reddetti" dedi.

Muhammed Muhammed adlı asker ise Vadi ed-Dayf'tan kaçıp yakın mesafedeki Maar Hattat karargahına sığınmaya çalışan 800 rejim askerinin yarısının öldürüldüğünü öne sürdü.

Esirlerden Rami Muhammed Aziz de komutanlarının, rejim birliklerinden ayrılmaları durumunda direnişçilerce öldürülecekleri yönünde korkutulduklarını söyledi.

Nusra Cephesi'nin saha komutanlarından Ebu Munzir de Ahrar'uş-Şam ve Nusra Cephesi'nin elinde 200 esir rejim askerinin bulunduğunu kaydederek, esirlerin şer'i mahkemenin kararına göre muamele göreceğini ifade etti.

Suriye'deki direnişçilerin 15 Aralık'ta, İdlib'te rejime ait en büyük karargahlardan biri olarak kabul edilen Vadi ed-Dayf' ve Hamidiyye karargahlarıyla çevresindeki 20'den fazla kontrol noktasını ele geçirdiğini açıklanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad ağır darbe: 400 Ölü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN