Türkiye'nin en iyi haber sitesi

üyesi 102 kişi gözaltında!

Mısır'daki dikta rejimine karşı mücadele eden Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na () bağlı 102 kişi Mısır polisi tarafından gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 19.12.2014 13:26 Güncelleme Tarihi: 19.12.2014 13:28
İhvan üyesi 102 kişi gözaltında!
Mısır'ın çeşitli kentlerinde Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na () mensup 102 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Giza, Ed-Dekahliye, Eş-Şarkıyye, El-Buhayra ve El-Kalyubiye kentlerinde İhvan mensubu 102 kişinin "terör eylemlerine karıştıkları" gerekçesiyle gözaltına alındığı ifade edildi.

BAE, İhvan'ı 'terör listesi'ne aldı-Tıklayın

Gözaltına alınanlar arasında Hürriyet ve Adalet Partisi eski Ekonomi Komitesi üyesi Abdullah Şahata'nın da bulunduğu belirtildi.

İhvan yargılamalarında 69 mahkumiyet-Tıklayın

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Hani Abdullatif, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gözaltıların son 10 gün içerisinde gerçekleştiğini kaydetti.

ABD, İhvan'ı terör listesine almadı-Tıklayın

Mısır ordusunun 3 Temmuz'da ülkenin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye darbe yapmasının ardından güvenlik güçlerinin ülke genelinde başlattığı İhvan mensuplarına yönelik gözaltı operasyonları devam ediyor.

DARBE KARŞITI GÖSTERİLER DEVAM EDİYOR

Mısır'da, darbe karşıtları ülkenin çeşitli kentlerinde gösteri düzenledi.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak'ın çağrısı üzerine başkent Kahire, Giza, İskenderiye, Dimyat, Kalyubiye, Beni Süveyf ve Feyyum kentlerinin çeşitli semtlerinde "Mısır'ı birlikte kurtaralım" adı altında cuma gösterileri düzenlendi.

Darbe karşıtı sloganlar atan göstericiler, seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin posterleri, Rabia flamaları ve mevcut yönetim tarafından tutuklananların fotoğraflarını taşıdı.

Güvenlik güçleri, gösterilerin yapıldığı kentlerin giriş çıkışlarında ve bazı meydanlarda konuşlanırken, gösterilere her yaş grubundan binlerce kadın ve erkeğin katıldığı gözlendi.

Mısır'da 3 Temmuz 2013'teki askeri müdahalenin ardından başlayan gösteriler ülkedeki birçok ilde, farklı oranda katılımlarla devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhvan üyesi 102 kişi gözaltında!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN