Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da PEGIDA eylemi

'da Neo-Nazi'lerin kalesi olan Dresden'de, Batı'nın İslamlaşması'na karşı bir hareket olarak ortaya çıkan PEGIDA hareketi, halkı sokağa döktü.

Giriş Tarihi: 24.12.2014 21:41 Güncelleme Tarihi: 24.12.2014 21:50
Almanya'da PEGIDA eylemi
'da, İslam ve göçmen karşıtı gösteriler giderek hız kazanıyor. Almanya'nın Dresden kentinde "Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar" (PEGIDA) adlı hareketin çağrısı üzerine her hafta pazartesi akşamları kent merkezinde toplanan göstericiler, Almanya Başbakanının göçmen politikalarını yuhaladı.

PEGIDA EYLEMİ ÜLKEYİ İKİYE BÖLDÜ

Yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı yaparak haftalardır eylem düzenleyen Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGİDA) oluşumuna karşı binlerce Alman sokağa inerek PEGİDA aleyhine gösteriler düzenledi.

PEGIDA'YA KARŞI EYLEM

PEGİDA'nın çıkış kenti olan Dresden'de bir taraftan PEGİDA taraftarları 17 bin 500 kişi ile eylem yaparken, ayni anda Dresden'de 4 bin 500 kişi PEGİDA'ya karşı eylem yaptı.

"KENDİ ALMANYA'MIZI ÖZLEDİK"

Yetkililer, İslam karşıtı protesto gösterilerine 17 bin 500 kişinin katıldığını duyurdu. PEGIDA üyeleri, kentin Semperoper Opera Salonu önünde toplanarak İslam ve göçmen karşıtı dövizler taşıdı. Taşınan pankartlar arasında "Kendi Almanya'mızı özledik", "Göçmenlerin sosyal refahımızdan yararlanmasını durdur" sloganları dikkat çekti. Protestoya katılanlar daha sonra Noel şarkıları söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'da PEGIDA eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN