Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FBI: IŞİD köprüyü havaya uçurabilir

FBI’dan yerel yetkililere, “IŞİD, Mississippi Nehri üzerinde Memphis’i Arkansas'a bağlayan köprüyü uçurabilir” uyarısı geldi.

Giriş Tarihi: 24.12.2014 11:24 Güncelleme Tarihi: 24.12.2014 11:25
FBI: IŞİD köprüyü havaya uçurabilir
Açıklamayı yapan FBI Sözcüsü Chris Allen, tehdidin yerel polise bildirildiğini beirtirken, tehdidin doğrulanmamış ve anonim olduğu kaydedildi.

FBI sözcüsünün açıklamasında, tehdidin zamanına ilişkin bir ayrıntı verilmezken, IŞİD, eylül ayında ABD'yi tehdit eden bir video yayınlamıştı.

"Savaşın Alevleri" iismli, 53 saniyelik videoda, ABD'ye, "kavga daha yeni başladı" deniliyordu.

30 IŞİD MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan Irak ordusunun IŞİD'e yönelik operasyonları sürüyor. Irak'ın Selahattin kentinde Irak ordusu ve gönüllü Şii askerler tarafından iki ayrı bölgeye operasyonlar düzenlendiği ve iki köyün IŞİD'in elinden geri alındığı belirtildi. Ayrıca, operasyonlarda en az 30 IŞİD militanının öldürüldüğü duyuruldu.

EN AZ 10 ASKER ÖLDÜ

Irak'ın en büyük petrol rafinerisinin bulunduğu Beyci kentinde ilerleyen terörle mücadele birimi güçleri ise, pusuya düşürüldü. IŞİD, olayın fotoğraflarını yayınlarken, pusuda orta ve hafif silahlarla hedef alınan askerlerden en az 10'unun hayatını kaybettiği açıklandı.

LİDERLERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Ayrıca IŞİD'e ilişkin bir gelişme de Cezayir'de yaşandı. Cezayir Savunma Bakanlığı, eylül ayında bir Fransız turisti kaçırıp başını kesen cihatçı grubun liderinin öldürüldüğünü duyurdu.

Bakanlığın açıklamasında, IŞİD'e biat ettiğini açıklayan 'Halife'nin Askerleri' örgütünün lideri Abdelmalek Gouri ve onunla bağlantılı iki kişinin pazartesi günü Isser kentinde öldürüldüğü belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FBI: IŞİD köprüyü havaya uçurabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN