Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hintli adam yakılacakken uyandı

Hindistan'da 72 yaşındaki yaşlı adamın öldüğünü sanan ailesi cenaze merasimi başlattı.

Giriş Tarihi: 25.12.2014 15:57
Hintli adam yakılacakken uyandı
Hint geleneklerine göre, yaşlı adamın yakılarak küllerinin savrulması gerekiyordu. "Yakma" töreni başlamadan hemen önce 72 yaşındaki Deepak Singh "ölüm"den uyandı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Hindistan'ın kuzeybatısındaki Rajasthan eyaletinde 72 yaşındaki Deepak Sing'ın başından ilginç bir olay geçti.

Yaşlı adam ineklerini yemlerden yere yığıldı. Torunu yardımına yetişti ancak Deepak Sing'in nabzı atmıyor ve nefes vermiyordu.

Kontrol etmesi için köy doktoru çağrıldı. Doktor, yaşlı adamın hayatını kaybettiğini belirtti.

Doktorun kontrolü sonrası aile cenaze töreni başlattı. Hint geleneklerine göre, 72 yaşındaki Deepak Sing yakılarak, külleri savrulacaktı. Ailenin üyeleri bir yandan da, yaşlı adam için ağıt yakıyordu.

"Yakma" töreni için ateş yakıldı. Bedeni yakılmak üzere hazırlıklar yapılırken, yaşlı adam ağıt ve gürültüden aniden uyandı.

Deepak Sing'in "ölüm"den uyanma anlarını torunu şu sözlerle dile getirdi: "Biz başında ağıtlar yakarken, dedemin kıpırdanmaya başladığını fark ettim. Gözlerini açtı ve etrafta olan bitini anlamaya çalıştı."
72 yaşındaki Deepak Sing zamanında uyanmasaydı ailesi tarafından önce yakılacak sonra da külleri savrulacaktı. 72 yaşındaki Deepak Sing zamanında uyanmasaydı ailesi tarafından önce yakılacak sonra da külleri savrulacaktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hintli adam yakılacakken uyandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN