Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Huzurlarınızda Monako ikizleri

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Huzurlarınızda Monako ikizleri

Monako Prensi Albert ile eşi Charlene, ikizleriyle ilk karelerini paylaştı. Bebekler, 13. yüzyıldan beri Avrupa'daki kraliyet ailelerinde doğan ilk ikizler...

Monako Prensi Albert ile eşi Charlene'nin kendi isimlerini taşıyan ikizleri, pembe ve mavi tulumları içinde poz verdi. Annelerinin kucağındaki ikizlerin sakin olduğu görüldü. Babaanneleri film yıldızı Grace Kelly'nin adı verilen Princess Grace Hastanesi'nde dünyaya gelen, biri kız, diğeri erkek olan ikizler Albert ve Charlene isimlerini almıştı.

İLK CHARLENE DOĞDU
Bebekler, 13'üncü yüzyıldan beri Avrupa'daki kraliyet ailelerinde doğan ilk ikizler. 1430'da İskoç Kralı 1'inci James ve Kraliçe Joan Beaufort'un ikiz bebekleri olmuştu. Uzun zaman boyunca kraliyet gündemini meşgul eden Monako'da tahtın kime geçeceği ve servetin sahibinin kim olacağı sorusuna ikizlerin doğumu son noktayı koymuştu. Prenses Charlene, beklenen ikizleri sezaryen ile doğurmuş, ilk olarak kız bebek hayata gözlerini açmıştı. 10 Aralık'ta Gabriella saat 17.04 ve Jaques saat 17.06'da doğmuştu.

BELİRSİZLİK GİDERİLDİ

Kraliyet yasalarına göre önce doğan erkek bebek tahtın ve mirasın sahibi olabilirdi. Ancak bebeklerin ikisinin de aynı cinsiyet olması durumunda, önce doğan bebek tahta çıkacaktı. Jaques'ın tahtı devralacağı açıklanarak Monako'nun geleceği hakkındaki belirsizlik de giderilmiş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzurlarınızda Monako ikizleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN