Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kralı'nın Türkiye sırrı ortaya çıktı

Özel bir ziyaret için 'da bulunan Kralı 6'ncı Muhammed Rabat ve ailesinin tatil için neden Türkiye'yi seçtiği belli oldu.

Giriş Tarihi: 29.12.2014 10:00 Güncelleme Tarihi: 29.12.2014 10:51
Fas Kralı'nın Türkiye sırrı ortaya çıktı
El Mundo gazetesi, Kralı 6. Muhammed'in Fransa topraklarında bulunan kraliyet ailesinin malı olan Betz Şatosu'na Fransız yetkililer ile yaşadığı casusluk sorunu nedeni ile bu yıl gitmeyerek Türkiye davetini kabul ettiğini yazdı.

Kral Muhammed'in Türkiye'ye neden geldiği ise birkaç günün en çok merak edilen konusuydu.

Gazete, Kraliyet ailesinin her yıl uzun süreli tatil için Fransa'ya gittiğini ancak Fransız devlet Başkanı François ile aralarındaki diplomatik krizden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teklifine 'Evet' yanıtı verdiğini iddia etti. Kral'ın Türkiye seçiminin sadece bir tesadüften ibaret olmadığını ileri süren gazete, Kraliyet ailesine yakın diplomatların Fas ile Fransa'nın tarihinin en uzun süreli diplomatik krizlerinden birini yaşadığına dikkat çekti.

Fas Kralı'ndan özel kıyafet TIKLAYIN..

ZİYARET TESADÜF DEĞİL!

Fas Kralı 6. Muhammed ve eşi Kraliçe Selma'nın 2002 yılında evlendiğinden bu yana ilk defa böylesine uzun süreli baş başa bir tatil yaptığını yazan El Mundo gazetesi Kralın esas dinlenme yerinin Betz Köşkü olduğunu belirtti. Fransız hükümeti, casuslukla mücadele Şefi Abdellatif Hammouşi'nin, Fas'ın kontrolu altındaki eski İspanyol sömürgesi Sahra bölgesinin bağımsızlığını isteyen militanlara işkence uyguladığını öne sürerek, Hammouşi aleyhinde 3 ayrı suç duyurusunda bulunmuş ve Paris'teki Fas büyükelçiliğine bir polis baskını düzenlemişti. Bu olay üzerine devreye giren Fas Kralı 6. Muhammed Fransa ile tüm diplomatik ilişkileri asgari düzeye indirmişti. Bu arada Fas Kralı'nın ailesi ile geçirdiği tatil fotoğrafları ülkesinde büyük ilgi görüyor.

Kraliçe Selma'nın Facebook'dan yayınladığı bazı fotoğrafları yayınlayan Fas basını Kraliyet ailesinin sıradan kişiler gibi 'da güzel bir tatil geçirdiklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fas Kralı'nın Türkiye sırrı ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN