'den dünya liderlerine kutlama mesajı

, dünya liderlerine yeni yıl dolayısıyla mesaj gönderdi. Rus lider dünya liderlerine gönderdiği mesajlarda Cumhurbaşkanı 'ı da unutmadı.

Giriş Tarihi: 31.12.2014 13:44 Güncelleme Tarihi: 31.12.2014 15:23
Putin'den dünya liderlerine kutlama mesajı
Son dönemde Türkiye ilişkileri sıklaşan Devlet Başkanı Vladimir , 2015 yılında Rusya ve Türkiye'nin ikili ilişkilerini daha aktif bir şekilde geliştirmelerini, farklı alanlarda el birliğiyle önemli projeleri hayata geçirmelerini, uluslararası arenada güçlerini koordine etmelerini ümit ettiğini belirtti.

Kremlin Basın Servisi tarafından duyurulan yeni yıl mesajında Rus lider, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'ın yeni yılını kutlarken iki ülke arasındaki dostane ilişkilerinin 2014'de ciddi anlamda geliştiğini vurguladı.

Yapılan açıklamada: "Rusya Devlet Başkanı varılan anlaşmalar temel alınarak iki ülkenin karşılıklı fayda sağladığı bağlarını, daha aktif bir şekilde geliştireceğinden, farklı alanlarda önemli projeleri hayata geçireceklerinden ve uluslararası arenada güçlerini koordine edeceklerinden emin olduğunu belirtti" ifadeleri yer aldı.

OBAMA'YI DA KUTLADI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, diğer ülke liderlerinin yeni yılını kutladı. Rus lider kutlama mesajlarında, ABD Başkanı Barack 'ya 2015 yılında Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın 70. yılının kutlanacağını hatırlattı.

Kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı: "Devlet Başkanı, bu tarihi günün Rusya ve ABD'nin barışı ve uluslararası istikrarı sağlamak ve küresel tehditlerle mücadele etmek zorunda olduklarını hatırlatıyor. Vladimir Putin, Rusya ve Amerika'nın işbirliğinin eşit haklar ve karşılıklı saygı prensiplerine dayanarak daha başarılı şekilde gelişebileceğinin altını çizdi. "

ZENGİN TARİHİ MİRAS

İngiltere Başbakanı David Cameron ve Kraliçe II. Elizabeth'i kutlayan Putin, Rusya ve İngiltere'nin ilişkilerinin olumlu şekilde gelişmesini ümit ettiğini belirtti. Putin, "Uluslararası gündem sorunlarının çözümünde iş birliği yapmamız Avrupa ve tüm dünyada barışın ve güvenliğin sağlanmasına sebep olacak" diye konuştu.

Devlet Başkanı Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de yeni yılını kutladı ve "İşbirliğimizi güçlendirmek ve uluslararası arenada gündem sorunlarının çözümünde faydalı diyaloğa ve aktif ortak çalışmalarımıza devam etmeyi ümit ediyorum" dedi.

Devlet Başkanı François Hollande'e seslenen Putin, iki ülke arasındaki ilişkilerin zengin tarihe sahip olduğuna dikkat çekti. Rus lider partner ilişkilerinin geliştirilmesinin Rus ve Fransız halkının çıkarlarını karşılayacağını ve Avrupa'da barış, güvenlik ve istikrarı sağlayacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin'den dünya liderlerine kutlama mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN