Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e karşı kanal kuruluyor

Batılı ülkelerle arasında Ukrayna kriziyle patlak veren gerilim medya sektörüne de yansıyacak gibi gözüküyor. AB ülkeleri, Rus televizyonlarına alternatif olarak yayın yapan bir kanal kurmaya hazırlanıyor. Hedef ise, yönetiminin medya üzerinden yürüttüğü propagandaya engel olmak.

Giriş Tarihi: 2.1.2015 15:46 Güncelleme Tarihi: 2.1.2015 16:02
Putin'e karşı Rusça kanal kuruluyor
Batılı ülkelerle arasındaki restleşme medya sektörüne de taşındı.

ülkeleri, Rus televizyonlarına alternatif bir kanal kurmak için hazırlıklara başladı. Rusça yayın yapacak kanalın amacı, Putin yönetiminin medya üzerinden yürüttüğü propagandanın önüne geçmek.

Putin o meyveyi yasakladı! TIKLAYIN...

15 ÜLKE DESTEK VERİYOR

Aralarında ve Polonya'nın da bulunduğu 15 Avrupa Birliği ülkesi, projeye destek veriyor. Kanalın en önemli hedef kitlesiyse nüfuslarının önemli bir bölümü konuşan Estonya ve Letonya olacak. Amaç bu ülkelerde Rus televizyonları yerine kurulacak bu yeni kanalın izlenmesini sağlamak. ABD ve Avrupa Birliği, Rusça yayın yapan kanal fikrine yönetiminin 2009'da medya denetimini artırmasının ardından daha sıcak bakmaya başladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçen Ekim'de Rusya'da yabancıların medya kuruluşuna sahip olmasını zorlaştıran bir yasayı da uygulamaya koymuştu. (NTV)

Obama'dan Putin'e şok sözler! TIKLAYIN...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin'e karşı Rusça kanal kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN