Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbadi'den 'e karşı ayaklanma çağrısı

Başbakanı 'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, başbakanın aşiretlere, terör örgütü 'e karşı ayaklanma çağrısında bulunduğu belirtildi.

Giriş Tarihi: 7.1.2015 12:41
İbadi'den IŞİD'e karşı ayaklanma çağrısı
Başbakanı , aşiretlere, örgütüne karşı ayaklanma çağrısında bulundu. Başbakanlık Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, Irak Başbakan İbadi'nin, Anbar Valisi Suhayb Ravi ile görüştüğü kaydedildi.

Rudaw'da yer alan habere göre, görüşme sırasında İbadi, "IŞİD'e karşı tüm ülke topraklarını geri almamız ve örgütü sonsuza kadar topraklarımızdan çıkartmamız çok yakın" dedi. IŞİD'in ülkedeki tüm siyasi gruplara ve aşiretlere tehdit oluşturduğunu söyleyen İbadi, özellikle Anbar, Diyala ve Salaheddin eyaletlerindeki aşiretleri ayaklanmaya çağırdı. Irak Başbakanı, sığınmacıların evlerine dönebilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini, IŞİD'in saldırıları sonucu yaşanan trajediyi kısa sürede unutturmaya çalışacaklarını dile getirdi. IŞİD'in saldırılarını "barbarca" diye niteleyen haydar İbadi, IŞİD'in Irak'ı geriletmek istediğini fakat başarılı olamayacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbadi'den IŞİD'e karşı ayaklanma çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN