Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'de eş zamanlı saldırı

güçleri 'in bugün 'nin doğusundan tanklar, havan topları ve Grat füzeleriyle eşzamanlı ve şiddetli bir saldırı başlattığını söylüyor.

Giriş Tarihi: 7.1.2015 10:42
IŞİD'den Kobani'de eş zamanlı saldırı
'deki güçleri 'in bugün doğu cephesinin tamamında tanklar, havan topları ve Grat füzeleriyle eşzamanlı ve şiddetli bir saldırı başlattığını ve kentin bir çok bölgesini bombaladığını söylüyor. Yapılan açıklamada "Kaniya Kurda bölgesinden Miştenur tepesinin doğu ucuna kadar uzanan alan boyunca birçok farklı noktada şiddetli çatışmalar yaşanmaktadır" denildi. Açıklamada dün gece başlayan ve sabah saatleriyle şiddetlenen çatışmalarda çok sayıda IŞİD savaşçısının öldürüldüğü 1 tank ve 2 aracın imha edildiği de kaydediliyor.

Kentin yüzde 80'i Kürtlerde Son günlerde çeşitli kaynaklardan gelen haberlerde, Kobani'deki Kürt güçlerinin son günlerdeki çatışmalarda kilit önemde alanları IŞİD'den geri alarak kentin yüzde 80'inde kontrolü ele geçirdiği belirtiliyordu.

MUŞTENUR'DA TAARRUZ

Kobani'nin savunmasına bir peşmerge gücü ile katılan Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ne yakın Rudaw haber sitesi ise YPG ve Peşmerge ortak kuvvetlerinin hala IŞİD'in elinde bulunan stratejik Miştenur tepesine bir taarruza hazırlandıklarını yazdı. Centcom (ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı) tarafından yapılan açıklamada Pazar günü Kobani'de IŞİD'e ait 11 mevzinin imha edildiği açıklanmıştı. IŞİD Eylül ayında Suriye'nin kuzeyindeki Kobani kentine kapsamlı bir saldırı başlatmıştı. Çatışmalarda yüzlerce kişi öldü. IŞİD'in saldırısı nedeniyle on binlerce Kobanili Türkiye'ye sığınmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD'den Kobani'de eş zamanlı saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN