şüphelilerinden 1'i teslim oldu

Fransız basınına göre 'teki sını gerçekleştirilen üç kişiden ikisinin kardeş olduğu öğrenildi. Parisien gazetesi, saldırının şüphelilerinden 18 yaşındaki Hamyd Mourad'ın Charleville Mezieres şehrinde polise teslim olduğunu öne sürdü. Konuyla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 8.1.2015 10:09 Güncelleme Tarihi: 8.1.2015 12:31
Charlie Hebdo  şüphelilerinden 1'i teslim oldu
İlk edinilen bilgilere göre ikisinin kardeş olduğu açıklanan lar 18, 32 ve 34 yaşlarında.

İddiaya göre terörist kardeşlerin kimlikleri, 7 Eylül 1980 doğumlu Said Kouachi ve 29 Kasım 1982 Paris doğumlu Cherif Kouachi olarak açıklandı. Üçüncü şüphelisi ise 8 Temmuz 1996 doğumlu sabit adresi bulunmayan Hamyd Mourad.

ŞÜPHELİLERDEN 1'İ TESLİM OLDU

'nın başkenti Paris'teki sine saldırı düzenleyen şüphelilerden 18 yaşındaki Hamyd Mourad'ın polise teslim olduğu iddia edildi. Polis, kimliklerini açıkladığı 34 yaşındaki Said Kouachi ile 32 yaşındaki Cherif Kouachi'nin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

PEYGAMBERE HAKARET ETMİŞTİ- TIKLAYIN

SALDIRI ŞÜPHELİLERİNDEN 1'İ TESLİM OLDU

Fransız polisi, Charlie Hebdo dergisine düzenledikleri silahlı saldırıda 12 kişinin ölümüne neden olan 3 saldırganın yakalanması için yakınlarının yaşadığı Reims ve Charleville Mezieres şehirlerinde oparasyon düzenledi.

Parisien gazetesi, şüphelilerden 18 yaşındaki Hamyd Mourad'ın Charleville Mezieres şehrinde polise teslim olduğunu öne sürdü. Charleville Mezieres şehrinde düzenlenen operasyonda Kouachi'nin 19 yaşındaki bir akrabasının sorgulanmak için gözaltına alındığı belirtildi. 2 kardeşin birkaç yakınının daha sorgulanmak için gözaltına alındığı öne sürüldü.

Polis, Reims şehrindeki Croix-Rouge sitesinde bulunan 2 apartmana da gece geç saatlerde operasyon düzenledi. Dün öğleden sonra polisin Pantin ve Genneevillers'ta iki eve düzenlendi ancak gözaltı yapmadığı belirtildi.

CHARLIE HEBDO DERGİSİNE SALDIRI: EN AZ 12 ÖLÜ - TIKLAYIN

ARANANLAR İLAN EDİLDİ

Polis, iki şüphelinin fotoğraflarını 'www.securite.interieur.gouv.fr' adresinden yayınlayarak tanıyanlar ve görenlerden yardım çağrısında bulundu. Polis, ücretsiz aranabilecek olan 0805 numarasını vererek gören ve tanıyanların iletişime geçmeleri istedi.

OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR - TIKLAYIN

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Fransız basınına göre, Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırı ile ilgili olarak 7 kişi gözaltına alındı.


FRANSA'DA YARIN ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ - TIKLAYIN

İSPANYOL AKTÖRÜN KATLİAM MESAJI ÜLKEYİ SALLADI - TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Charlie Hebdo şüphelilerinden 1'i teslim oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN