Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hepimiz Charlie'yiz

Giriş Tarihi: 9.1.2015
Hepimiz Charlie'yiz
Katliamın ardından 1 günlük ulusal yas ilan edilen Fransa'da 'ya destek eylemleri dün de devam etti. 11 Eylül'den sonra ilk kez yas ilan edilen Fransa'da dün öğlen vakti ülke genelinde bir dakikalık saygı duruşu gerçekleşti ve Paris'in sembol kilisesi Notre Dame'ın çanları Charlie Hebdo çalışanları için çaldı. Londra, Berlin, Amsterdam, New York ve Tokyo'da saldırı kınanırken, Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde saygı duruşunda bulunuldu.

MANŞETLER BİR

Fransız gazetelerinin birçoğu dün "Hepimiz Charlie'yiz" manşetleriyle çıktı. Sol görüşlü Liberation bu manşeti kullanırken, ekonomi gazetelerinden Les Echos logosunun yanında "Hepimiz Charlie'yiz" yazdı ve "Barbarlıkla yüzleşme" manşetini attı. Le Monde "Fransa'nın 11 Eylül'ü" manşetiyle okuyuculara ulaşırken, merkez sağdan Le Figaro gazetesi mavi logosunu kararttı ve "Özgürlük saldırıya uğradı" başlığını attı.

YERDEKİ POLİS MÜSLÜMANDI
Dünyayı sarsan katliamın en çarpıcı görüntülerinden biri, yerdeki polis memurunun öldürülmesiydi. Yetkililer öldürülen memurun, 42 yaşında Ahmed Merabet adlı Müslüman bir polis olduğunu açıkladı.

KENDİSİ TESLİM OLDU
İki kardeş ile birlikte hareket ettiği belirtilen Halid Murad (18) gönüllü olarak polise teslim oldu. Murad'ın ismini sosyal medyada görünce teslim olduğu öğrenildi. Fransa basını Murad'ın saldırı anında okulda derste olduğunu yazdı. Dergi baskınıyla alakalı 9 kişi gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepimiz Charlie'yiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN