Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD’den vatandaşlarına seyahat uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın uyarısında özellikle Kanada, Avusturalya ve son olarak da Fransa'da yaşanan terör saldırıları yüzünden gerek görüldüğü belirtildi.

Giriş Tarihi: 10.1.2015 17:50
ABD’den vatandaşlarına seyahat uyarısı
Dışişleri Bakanlığı, son terörist saldırıların, ABD vatandaşlarını yüksek düzeyde uyanık tutma ve onların güvenlik bilincini artırma, uygun adımları atmaları gerektiğini bildirdi. Duyuruda, ABD ve bölgesel ortaklarının 22 Eylül'de IŞİD'e karşı askeri eyleme başlaması ardından IŞİD'in her yerde yabancılara saldırmaları için destekçilerine çağrı yaptığı hatırlatılarak, deniz aşırı seyahate çıkacak tüm ABD'lilere güvenlikleri için uygun önlemleri almaları ve seyahatleri sırasında çok dikkatli olmaları uyarısı yapıldı.

IŞİD UYARISI

IŞİD, El Kaide ve bağlantılı örgütlerin kaçırmalar yoluyla finansal gelir elde etme girişimlerinin arttığı, ABD vatandaşlarına yönelik kaçırma ve rehin alma eylemlerinin yaygınlaştığı ve bu konularda güvenilir istihbarat bilgileri elde edildiği vurgulandı.

Yeni uyarının, 10 Ekim 2014'te yapılan uyarının güncellenmiş hali olduğu belirtilen duyuruda, aşırılık yanlılarının devlet ve özel sektöre ait alanları hedef alabileceği ve konvansiyonel veya konvansiyonel olmayan silahlar kullanabileceği belirtildi. Olası hedefler arasında yoğun ilgi gören spor etkinlikleri, yerleşim alanları, ofis binaları, hoteller, kulüpler, restoranlar, ibadet alanları, okullar, kamusal alanlar, alışveriş merkezleri ve öteki turistik yerler gösterildi.

Duyuruda, toplu taşıma araçlarına yönelik olası terörist saldırılara karşı uyarılan Amerikalıların, hiçbir bölgeyi şiddetten arınmış olarak görmemeleri gerektiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD’den vatandaşlarına seyahat uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN