Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyaz Saray: Hata yaptık

yönetimi, Fransa’nın başkenti ’te geçen hafta yaşanan ve 17 kişinin ölümüyle terör olaylarının ardından düzenlenen ‘Terörü lanet ve Fransa halkıyla dayanışma yürüyüşüne’ üst düzeyde katılmamanın hata olduğunu itiraf etti.

Giriş Tarihi: 13.1.2015 01:47 Güncelleme Tarihi: 13.1.2015 11:30
Beyaz Saray: Hata yaptık
Başkanı ve Başkan Yardımcısı 'ın, 'teki yürüyüşe katılmamaları, ABD kamuoyu ve medyasında yoğun eleştirilere yol açarken, Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, aralarında Başbakan Davutoğlu'nun da bulunduğu 40 dünya liderinin katıldığı mitinge ABD'nin üst düzeyde katılmamasının hata olduğunu söyledi. Earnes: ''Doğrusunu söylemek gerekirse, daha üst düzey birini yollamalıydık. Şundan şüphe yok ki, başkan ya da başkan yardımcısının, milyonlarca kişinin katılacağı bir mitinge gitmesi, güvenlik yüzünden bir çok kişiyi etkileyecekti'' dedi.
Fransa tarihindeki en büyük mitinglerden biri olan ''Terörü lanet ve Fransa halkıyla dayanışma yürüyüşüne'' o sırada başka görüşmeler için Paris'te bulunan ABD Adalet Bakanı Eric Holder da katılmamış, ABD'yi Fransa Büyükelçisi Jane Huntley temsil etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Saray: Hata yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN