Türkiye'nin en iyi haber sitesi

saldırısının 3 numaralı ismi 'da yakalandı

'ın ulusal televizyon kanalı BNT'nin haberine göre, 'te dergisine düzenlenen saldırıda Kuaşhi kardeşlerin suç ortağı olduğu söylenen 3. şahıs Bulgaristan'da gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 13.1.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 13.1.2015 11:56
Paris saldırısının 3 numaralı ismi Bulgaristan'da yakalandı

'nın başkenti 'te dergisinin ofisinde 12 kişiyi öldüren Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu iddia edilen Fransa vatandaşı bir kişi 'da gözaltına alındı.

Bulgaristan Ulusal Televizyonunun (BNT) Başsavcılık Sözcülüğü'ne dayandırdığı haberinde, Fritz Jolie Joaquin adlı 28 yaşındaki şüpheli hakkında Avrupa genelinde gözaltı emri bulunduğu bildirildi. Hoakin'in Fransa'ya iadesi için prosedürün başlatıldığı belirtildi.

Bulgaristan Başsavcılığı'nın verdiği bilgiye göre, Hoakin 1 Ocak'ta 3 yaşındaki oğlu Abdel Rahman ile Kapıkule'nin karşısındaki Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı'nda Bulgaristan'dan Türkiye'ye geçmek isterken gözaltına alındı.

İADESİ TALEP EDİLDİ

Fransız savcılık makamlarının iki ayrı gerekçeyle Hoakin'in iadesini talep ettiği ifade edildi.

Bulgaristan'daki Haskovo (Hasköy) Savcılığı'na ulaşan ve Hoakin'in eşinin iddiasına dayalı ilk iade talebi, Hoakin'in oğlunu annenin izni olmadan sınır dışına çıkartmasına ilişkin. Hoakin'in 1 Ocak'ta bu nedenle sınır kapısında durdurulduğu bildirildi.

Bulgaristan'a 12 Ocak'ta ulaşan Paris Savcılığı kaynaklı diğer iade talebinde ise zanlının "komplo kurmak ve terörist eylemler planlamaktan" arandığı ifade edildi.

Hoakin'in gözaltında tutulduğu Hasköy şehrindeki bölge mahkemesinin, iade prosedürü ile ilgili kararını 16 Ocak'ta alması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paris saldırısının 3 numaralı ismi Bulgaristan'da yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN