Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Hz. Muhammed karikatürlerini destekleriz

Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı , dergisinin Hz. Muhammed'in tasvir edileceği bir karikatürün yer alabileceği iddialarına yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 14.1.2015 09:22 Güncelleme Tarihi: 14.1.2015 09:32
ABD: Hz. Muhammed karikatürlerini destekleriz
, dergisinin Fransa'da bugün yayınlanacak sayısında Hz. Muhammed'in tasvir edileceği bir karikatürün yer alabileceği iddialarına ilişkin, "Kişisel görüşlere bakılmaksızın, Charlie Hebdo'nun bu tür bir şey yayınlaması hakkını kesinlikle destekliyoruz. Demokraside olan budur" dedi.

HARF: ABD İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN YANINDA

Marie Harf, günlük basın toplantısında konuya yönelik soru üzerine, "söylediklerine şiddetli bir şekilde karşı olunsa dahi gazetecilerin, sanatçıların ve yaratıcı insanların ifade özgürlüğünün desteklenmesi gerektiğini ve olarak da ifade özgürlüğünün yanında olduklarını" belirtti.

"MÜSLÜMANLARIN HASSASİYETLERİNİ BİLİYORUZ AMA.."

"Hz. Muhammed'in tasvir edilmesini lık karşıtı olarak görmüyor musunuz" sorusu üzerine Harf, "Özellikle Müslümanların bu tür tasvirler konusunda çok güçlü hassasiyetleri olduğunu biliyoruz. Hiçbir şey şiddeti haklılaştırmaz, nefreti haklılaştırmaz ve hiçbir şey ifade özgürlüğünün önünde durmamalı" yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD: Hz. Muhammed karikatürlerini destekleriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN