Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sine suikast engellendi

'ta si Necmeddin Kerim'e suikast hazırlığı içinde olduğu ifade edilen iki terör zanlısının yakalandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 14.1.2015 15:11
Kerkük valisine suikast engellendi
Polis Müdürü Cemal Tahir, yaptığı basın açıklamasında, Kerim'i intihar eylemiyle öldürmeyi planlayan iki şüpheliyi dün gerçekleştirdikleri operasyonla gözaltına aldıklarını söyledi.

Gelen ihbarlar ve elde edilen bilgiler ışığında Kerkük'te şüpheli kişilere yönelik operasyon başlattıklarını aktaran Tahir, "Operasyon sonucu Kerkük'te terör eylemleri gerçekleştirmek isteyen bir şebekeyi çökerttik. Bu şebeke, dışarıdan getirdiği intihar eylemcisiyle Kerkük Valisi Necmeddin Kerim'e bombalı saldırı düzenlemeyi planlıyordu. Suikastin planlayıcısı ile intihar eylemcisini yakaladık. İntihar eylemcisi, sorgusunda Kerkük'ün güneyindeki sığınmacıları şehre almadığı için Kerim'i, bombalı bir saldırıyla öldürmek istediğini itiraf etti" dedi.

BOMBALI SALDIRI YAPACAKTI

Kerkük İlçe ve Nahiyeler Polis Müdürü Albay Serhat Kadir de iki şüpheliyi yakaladıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

"Yapılan sorguda iki kişiden birinin intihar eylemcisi olduğu ortaya çıktı. Şahsın cep telefonunda, eylem için hazırlık yaptığına ilişkin görüntü ve fotoğraflar elde ettik. Bu zanlı, telefonuyla anne, babasına gönderdiği son mesajında eylem yapacağını, artık geri dönmeyeceğini ve haklarını helal etmelerini istiyor. Kerkük'e Bağdat'tan gelen bu şahıs, yakalanmasaydı Vali Kerim'e bombalı saldırı düzenleyecekti."

Petrol zengini Kerkük, 10 Haziran 2014'te ordusunun çekilmesi üzerine Peşmergenin kontrolüne girmişti. Güvenliği Peşmerge güçlerinin devralmasından sonra kentte azalma yaşansa da terör saldırıları devam ediyor. Bombalı saldırılarda özellikle kamu kurumları, devlet adamları ve güvenlik güçleri hedef alınıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerkük valisine suikast engellendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN