Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte

Dünyanın en yaşlı kadını Japon Misao Okawa da dahil, en yaşlı 6 kadın, 115 yılı geride bırakmanın sırrını, iyi beslenme ve stresten uzak durma olarak açıklıyor

Giriş Tarihi: 15.1.2015
İşte dünyanın en yaşlı 6 kadını
Hepsi 19'uncu yüzyılda doğdu. Geçen yıllar, hayata olan bağlılıklarını asla yok etmedi. Üstelik yaşlarına göre hayli de sağlıklılar. Çoğu ABD'de yaşıyor. Hepsinin ortak sırrı ise sağlıklı beslenmek. İşte ve hikayeleri...
- Gertrude Weaver: 4 Temmuz 1898 tarihinde dünyaya geldi. Weaver ABD'nin en yaşlı vatandaşı. Bu sene 117'nci yaş gününü Bağımsızlık Bayramı'nda kutlayacak.
- Misao Okawa: Japonya'da yaşayan Okawa 5 Mart 1898'de doğdu. Gunniess Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en yaşlı insanı unvanını halen elinde bulunduruyor. 1919'da evlenen Okawa bu evlilikten 3 çocuk sahibi oldu. Her gün egzersiz yapmayı ihmal etmeyen Okawa uzun yaşamın sırrını ise "Ye ve uyu. Uzun bir yaşamın olacak. Kendini rahatlatmayı bilmelisin" sözleriyle stresten uzak durmak ve sağlıklı beslenmek olarak açıklıyor. Okawa, hayatının en üzücü olayını kocasının ölümü olduğunu belirtiyor. Şu anda hayatta olan 2 çocuğu da 92 ve 94 yaşlarında.
- Bernice Madigan: ABD 24 Temmuz 1899'da hayata gözlerini açan Madigan, tam 116 yaşında. Massachusetts'te hayatını sürdürüyor. Madigan stresten uzak durmanın ve her gün 1 kaşık bal yemenin, uzun ve sağlıklı yaşamasına katkıda bulunduğunu açıklıyor.
- Jeralean Talley: 23 Mayıs 1899'da ABD'de doğdu. Bu sene 116'ncı yaşını kutlayacak. Dünyanın ikinci en yaşlı kişisi olarak biliniyor.
- Emma Morano: İtalya'da yaşayan Emma Morano ise 29 Kasım 1899'da yaşama merhaba demiş. Morano Avrupa'nın en yaşlı kadını olarak biliniyor.
- Susannah Mushatt Jones: Balık tutmayı çok seven Mushatt Jones yaşına rağmen renkli kişiliğinden asla taviz vermiyor. 6 Temmuz 1899 yılında doğan Jones, bu yaz 116 yaşında olacak. Uzun yaşam konusunda özel bir reçetesi olmadığını söyleyen Mushatt "Allah'a inanın yeter" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte dünyanın en yaşlı 6 kadını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN