Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarda kaçırılan oğluna 24 yıl sonra kavuştu

li bir adam babası ile gittiği gıda pazarında hırsızlar tarafından kaçırılışından 24 yıl sonra ailesine kavuştu. Kavuşma anında her ikisi de gözyaşlarına boğuldu.

Giriş Tarihi: 15.1.2015 13:42
Pazarda kaçırılan oğluna 24 yıl sonra kavuştu
'in güneyinde yer alan Sichuan bölgesinin Chengdu şehrine yaşayan Sun Bin, babasıyla pazara gittiğinde sadece 4 yaşındaydı.

Şuan 28 yaşında olan Sun Bin, evinden bin 600 kilometre uzaklıktaki Xuzhou şehrinde çocuğu olmayan bir aileye yaklaşık olarak 850 liraya satılmıştı.

Sun Bin, "Onlar öz anne ve babamı benden çaldıkları için sürekli aramızda bir mesafe vardı. Ama ben büyüdükçe bana yaptıkları iyiliklerden dolayı onları sevmeye başladım. Ama her zaman gerçek ailemi bulmam gerektiğini çok iyi biliyordum. Belli bir yaşa gelene kadar üvey ebeveynlerimle gerçek ailem ile ilgili konuşmadım." dedi.

HALA O FOTOĞRAFI SAKLIYOR

Sun Bin 2010'da gerçek anne babasını aramaya başladı. Devlet destekli bir veri bankasına DNA örneğini verdi. Verdiği bu DNA örneği başka bir veriyle eşleşti.

45 yaşındaki babası Ku ve annesi Lo, dört yıl boyunca kayıp olan çocuklarını aradı. Umutları tükenmiş halde 1995'te bu arayıştan vazgeçtiler. Daha doğrusu anne Lo'nun hastalanmasından dolayı baba Ku aramaktan vazgeçmek zorunda kaldı.

Baba Ku, "Bende hala çocuğumun kayboluşundan dört gün önce çektirdiğimiz fotoğrafı var. 24 yıl önce Chengdu'da bulunan gıda pazarına sebze satmaya gittiğimde yanıma oğlumu da almıştım. Pazarda bir müşteriyle pazarlık ederken çocuğumun kaybolduğunu farkettim. Geriye sadece bir sonbahar festivalinde çektiğimiz bu fotoğrafı kalmıştı. Karımla her yeri dolaşıp oğlumuzu aradık. Karım üzüntüden hastalanıp yataklara düştü. Ve daha fazla dayanamayıp öldü."

BABA OĞUL SARILIP AĞLADILAR

Ku ve Lo kayıp çocuklarını aramayı bıraktıkları 1995'ten beri anne Lo çocuğunun acısını sürekli yaşadı. Bir kız çocukları olmasına rağmen teselli bulamayan anne Lo kayıp evlat acısıyla 2011'de hayatını kaybetti.

Sichuan bölgesinin başkenti Chengdu'dan arayan bir polis memuru, kayıp çocuğu Sun Bin'i başka bir aileye satan adamı yakaladıklarını söyledi.

Daha sonra kızıyla poliz merkezine giden baba Ku'yu bir sürpriz bekliyordu. Polisler kayıp çocuğu, Sun Bin'i bulup merkeze getirmişti. 24 yıl sonra oğlunu karşısında gören baba Ku gözyaşlarına hakim olamadı. Baba oğul birbirlerina sarılıp ağladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarda kaçırılan oğluna 24 yıl sonra kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN