Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'ın ziyaretine hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 17.1.2015 16:46 Güncelleme Tarihi: 17.1.2015 17:04
Etiyopya Erdoğan'ın ziyaretine hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 21-24 Ocak tarihleri arasında 'ya yapacağı resmi ziyaret ülkede yaşayan Türkler tarafından sevinçle karşılanıyor.

'ın 21-24 Ocak tarihleri arasında 'ya yapacağı resmi ziyaret ülkede yaşayan Türkler tarafından sevinçle karşılanıyor. Başkent Addis Ababa'nın en işlek caddesinde bulunan İstanbul Restorant'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dev posteri asıldı.

ETİYOPYA SOKAKLARI BÖYLE SÜSLENDİ - FOTO GALERİ

Altında İngilizce ve Amharikçe olarak "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Etiyopya'ya hoş geldiniz" yazılı posterin üzerinde Türk ve Etiyopya bayrakları yer aldı.

Ziyaret dolayısı ile posteri yaptırdığını söyleyen işletme sahibi Ramazan Gök, "Cumhurbaşkanımız'ın Etiyopya'ya yapacağı ziyaretten çok memnun olacağız. Bugün birlik ve beraberliğe en çok önem verdiğimiz zaman. Ben her şeyin güzel olacağına inanıyorum. Tekrar Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a "hoş geldiniz" diyorum. Ziyaretin burada yaşayan Türkler olarak iyi geçeceğini umuyorum" dedi.

Erdoğan'ın Etiyopya'ya yapacağı ziyaretin bu ülkede bulunan Türklere ayrı bir güç vereceğini söyleyen Ahmet Çakır adlı işadamı da şöyle konuştu:

"Erdoğan'ın ziyareti bizi ayrıca sevindirmektedir. Cumhurbaşkanımızın, Etiyopya makamları ile görüşmesi de bizim burada yaşadığımız bazı sıkıntıları ortadan kaldıracaktır. Bu nedenle ziyaret bizim için önemli. Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız."

Etiyopya'da sondaj işi ile uğraştığını belirten Taner İncekara ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Etiyopya ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Ziyaretin ekonomik, politik ve ticari olarak önemi var. Ziyaretin ekonomik önemi, bu ülke ile işbirliğinin artması ve başka Türk işadamlarının da buraya gelerek mevcut Türk işadamları ile güç birliğini arttırması, bizim için çok büyük önem arz ediyor" görüşünü dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etiyopya Erdoğan'ın ziyaretine hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN