Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demir Kubbe'yi sınırına kaydırdı

, Tel Aviv'de konuşlandırdığı "Demir Kubbe" savunma sistemi bataryalarından bazılarını kuzeydeki sınırına kaydırdı.

Giriş Tarihi: 20.1.2015 13:40
İsrail Demir Kubbe'yi Lübnan sınırına kaydırdı

'in önceki gün, Suriye sınırındaki Tepeleri'ne 7 kilometre uzaklıktaki Kuneytra bölgesinde, içinde üst düzey 6 Hizbullah üyesinin bulunduğu aracı helikopterle vurmasının ardından, Hizbullah'ın muhtemel bir saldırısına karşı, Demir Kubbe bataryalarını kuzeye kaydırdığı belirtildi.

SALDIRILARDA YÜZDE 80 BAŞARI

Kısa menzilli füzelere karşı savunma yapan "Demir Kubbe" füze sistemi, saldırılar sırasında istatistiksel olarak yüzde seksen oranında başarı sağlıyor.

YARDIM PARALARIYLA SİLAH ÜRETİMİ

İsrail ordusunun envanterinde "Demir Kubbe" bataryalarından halen 10 adet bulunduğu ifade ediliyor. İsrail'de Rafael silah fabrikasında, Amerika Birleşik Devletleri'nin verdiği hibe yardım paralarıyla silah üretiliyor. Batarya sistemi, zırhlı bir araç üzerinde monte edilmiş halde, mobil olarak taşınabiliyor ve arazide konuşlandıktan sonra radar sistemi devreye sokuluyor.

HER DEMİR KUBBE ÜZERİNDE 20 ROKET BATARYASI

100 kilometrelik ve 360 derecelik çevresel alan içerisinde muhtemel bir tehdit sırasında otomatik olarak harekete geçen sistem, atılan füzeyi havada yakalayarak imha ediyor. Her 'Demir Kubbe' batarya sistemi, üzerinde 20 adet roket bataryası taşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail Demir Kubbe'yi Lübnan sınırına kaydırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN