'yı silahlandıracak

Giriş Tarihi: 22.1.2015 10:07
İran Batı Şeria'yı silahlandıracak

Savunma Bakanı Dehkan: ''yı silahlandırmak İran'ın genel askeri politikası ve biz bu yolda tüm kapasitemizi kullanacağız'

Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, İsrail'e karşı 'in bölgesini silahlandıracaklarını belirterek, "Batı Şeria'yı silahlandırmak İran'ın genel askeri politikası ve biz bu yolda tüm kapasitemizi kullanacağız" dedi.

Fars Haber Ajansı'nın haberine göre, başkent Tahran'da düzenlenen, İsrail saldırısında hayatını kaybeden Hizbullah üyelerini anma merasiminde konuşan Dehkan, İsrail'in saldırısına uygun zaman ve mekanda misillemede bulunacaklarını söyleyerek, "Siyonistlerin saldırısı yanıtsız kalmayacak" diye konuştu.

TÜM KAPASİTEMİZİ KULLANACAĞIZ

Dehkan, Filistin'in Batı Şeria kentinde İsrail'e karşı savaşan grupları silahlandıracaklarını kaydederek, "Batı Şeria'yı silahlandırmak, İran'ın genel askeri politikası ve biz bu yolda tüm kapasitemizi kullanacağız" ifadesini kullandı.

İran Savunma Bakanı Dehkan, ülkesine karşı askeri saldırı tehditlerinin sorulması üzerine, "Eğer Amerikalıların cesareti varsa saldırsınlar" cevabını verdi.

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney de Kasım ayında yaptığı bir konuşmada, "İsrail'e karşı Batı Şeria da Gazze gibi silahlandırılmalı ve savunmaya hazır olmalıdır" diyerek, Batı Şeria'nın silahlandırılması gerektiğinin işaretini vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
İran Batı Şeria'yı silahlandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN