Erdoğan'ın ziyaretinden rahatsız

Giriş Tarihi: 23.1.2015 14:42 Güncelleme Tarihi: 23.1.2015 16:44
BBC Erdoğan'ın Somali ziyaretinden rahatsız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinden bir gün önce başkent Mogadişu'da Türk heyetini hedef alan bombalı saldırı sonrası, "Somali'nin güvensiz bir yer" olduğu yorumunu yapan , ülkede büyük yatırımlar yapan Türkiye'nin bölgede var olmasını hazmedemiyor.

Cumhurbaşkanı , resmi ziyaretleri kapsamında Afrika turuna çıktı. Erdoğan'ın ziyaretinden bir gün önce, Mogadişu'da düzenlenen saldırıya rağmen ziyaretini iptal etmemesi, 'yi rahatsız etti. Erdoğan, Suudi Kralı Abdullah'ın vefat ettiği haberini alana kadar Somali ziyaretini iptal etmemişti.

BBC, bölgedeki muhabirlerinden birinin yorumu üzerinden Erdoğan'ın Somali'ye gitmesinin tehlikeli olduğu mesajını verdi.

SOMALİ'DEKİ ŞOK SALDIRIYI O ÖRGÜT ÜSTLENDİ- TIKLAYIN

BAZI GRUPLAR RAHATSIZ!

BBC'de yer alan haberde, Somali Servisi'nden Abdirahman Koronto, Erdoğan'ın 2011'deki ziyareti sonrasında Türkiye'nin Somali'de büyük yatırımlar yaptığına değinerek, "Türkiye, bölgede büyük yatırımlar yapmış olsa da ülkedeki bazı gruplar bundan rahatsız" diyerek kendi hazımsızlığını ortaya koydu.

BBC'nin haberinde şu ifadeler kullanıldı: "Uluslararası medyanın Erdoğan'ın ziyaretiyle dikkatini Somali'ye çevirdiği bir sırada Mogadişu'nun güvenli bir yer olmadığı izlenimini yaratma amacında." (Yeni Şafak)

SOMALİ'DE İNSANLIK DRAMI- TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BBC Erdoğan'ın Somali ziyaretinden rahatsız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN