Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz Bakan: Türk kesinlikle haklı

Giriş Tarihi: 23.1.2015 09:49 Güncelleme Tarihi: 23.1.2015 09:50
İngiliz Bakan: Türk Başbakan kesinlikle haklı

Dışişleri Bakanı Philip Hammond, DEAŞ'a katılmak için Suriye'ye gitmek isteyen kişileri durdurma konusunda Türkiye'nin harika bir iş çıkardığını söyleyerek, "Sınırın yapısından dolayı yüzde yüz başarılı olamazlar, Türk ı bu konuda kesinlikle haklıdır" dedi.

'nin başkenti Londra'da yapılan "DEAŞ ile mücadele" toplantısının ardından Hammond, ABD'li mevkidaşı John Kerry ve Irak ı Haydar el-İbadi, İngiltere Dışişleri Bakanlığında ortak basın toplantısı düzenledi.

Bir gazetecinin, yabancı savaşçıların Suriye'ye gitmelerinin ve İngiltere'ye dönmelerinin engellenmesine ilişkin sorusuna İngiliz Bakan Hammond, şu yanıtı verdi:

"İngiltere'den giden yabancı savaşçılarla mücadele çok katmanlı bir yaklaşım gerektiriyor. Bu kişileri belirlemeli ve gitmelerini engellemeliyiz. Eğer giderlerse, dönüşlerini engellemeliyiz. Avrupa'daki ortaklarımızla bu konuda çalışmalıyız. Çünkü birçok kişi Avrupa ülkelerini transit olarak kullanıyor. Transit rotaları olarak kullanılan ülkelerdeki güvenlik güçleriyle irtibat halindeyiz.

TÜRK BAŞBAKANI KESİNLİKLE HAKLI

Türkiye, Suriye'ye gitmek isteyen kişileri durdurma konusunda harika bir iş çıkarıyor. Sınırın yapısından yüzde yüz başarılı olamazlar, Türk Başbakanı bu konuda kesinlikle haklıdır. Ancak harika bir iş çıkarıyorlar."

Londra'da bugün yapılan toplantıyla DEAŞ'ı zayıflatmak ve mağlup etmenin amaçlandığını dile getiren Hammond, DEAŞ ideolojisinin dünyanın her yerinde sona erdirilmesinin önemini de vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz Bakan: Türk Başbakan kesinlikle haklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN