Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parlamento kürsüsünden -ı Kerim'e hakaret!

Eski Flaman Menfaati Partisi lideri Dewinter', parlamento kürsüsünden Kur'an-ı Kerim'e hakarette bulundu.

Giriş Tarihi: 23.1.2015 10:04 Güncelleme Tarihi: 23.1.2015 10:25
Parlamento kürsüsünden Kuran-ı Kerim'e hakaret!
Irkçı ve İslam karşıtı eski Flaman Menfaati Partisi lideri Filip Dewinter, Parlamentosunun "Camiler ve radikalleşme" konularının görüşüldüğü oturumunda, İçişleri Bakanı Jan Jambon'a soru sormak üzere kürsüye çıktı.

Konuşması sırasında, elindeki Kur'an-ı Kerim'i havaya kaldıran Dewinter, "Birçok fenalığın nedeni, tüm kötülüklerin kaynağı" dedi.

Öldürme müsaadesinin Kur'an-ı Kerim'den alındığını öne süren Dewinter, Belçika'nın camileri finanse edip ülke dışından gelen imamları görevlendirmemesi gerektiğini söyledi.

"TOPLUMA HAKARET EDİYORSUNUZ"

İçişleri Bakanı Jan Jambon ise Dewinter'ın sözlerini kınayarak, "Bu ülkede birçoklarının büyük saygı duyduğu ve hatta kutsal gördüğü kitabı, burada elinizle kaldırmış sallıyorsunuz ve bütün bu topluma hakaret ediyorsunuz" diye konuştu.

Flaman Milliyetçi (N-VA) Partisi mensubu Jambon, Belçika'daki lar arasında radikal unsurlar bulunduğunu ve bunlarla hep birlikte mücadele etmek istediklerini, fakat Dewinter'in İslam'la ilgili sözlerine katılmalarının mümkün olmadığını vurguladı.

Hz. Muhammed'e hakaret karikatürlerini yeniden yayınladılar - TIKLAYIN

Küstah karikatürü onlar da yayınladı - TIKLAYIN

"TAHRİKLERE KAPILMAMALIYIZ"

Türk kökenli federal milletvekili Veli Yüksel de yaptığı açıklamada, "Parlamentoda çok çirkin bir girişim sergilendiğini anlattı.

Tahriklere kapılmamak gerektiğini vurgulayan Yüksel, "Irkçı partinin amacı Müslüman toplumunu kışkırtmak. Sonra kalkıp 'şiddete başvuruyorlar, eleştiriye açık değiller ve ifade özgürlüğünü kabul etmiyorlar' diye eleştirecekler" dedi.

Belçika Parlamentosunda geçmişte hiçbir dinin kutsallarıyla bu şekilde alay edilmediğine dikkati çeken Yüksel, şunları kaydetti:

"-ı Kerim'e saldırıya kesinlikle müsaade etmeyeceğiz ama onların istediği şekilde tahriklere de gelmemek gerekiyor. Onlar ilgi odağı olmak ve taşkınlık çıkarmak istiyor. Buna izin vermemeliyiz ama bu tür çıkışları kabul etmediğimizi medenice ifade etmeliyiz."

Pensilvanya kanalında alçak karikatüre sahip çıkıldı! - TIKLAYIN

Gülen'in kanalında Hz. Muhammed'e yapılan saldırıyı akladılar! - TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parlamento kürsüsünden Kuran-ı Kerim'e hakaret!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN