Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in oğulları artık serbest!

'da, "Başkanlık Sarayları" davasında yargılanan devrik lider Hüsnü 'in oğulları Alaa ve Cemal Mübarek'in tahliye edildiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 26.1.2015 12:26 Güncelleme Tarihi: 26.1.2015 13:23
Mübarek'in oğulları artık serbest!
Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, "Cumhurbaşkanlığı Sarayı için ayrılan 18 milyon dolarlık ödeneği zimmete geçirme" suçlamasıyla yargılanan, Cemal ve Alaa , Kahire Ceza Mahkemesi'nin, haklarında denetimli serbestlik tedbiri uygulayarak tahliye kararı vermesinin ardından tutuklu bulundukları Tora Cezaevi'nden çıktı.

Kaynaklar bu kararın, daha önce "Hüsnü Mübarek ve iki oğlu Alaa ve Cemal hakkında verilen 3 ila 4 yıl arasındaki hapis cezası kararının" 13 Ocak'ta Temyiz Mahkemesi tarafından iptal edilmesi üzerine alındığını belirtti.

Kahire Ceza Mahkemesi, 22 Ocak'ta "Başkanlık Sarayları" davasında yargılanan, devrik lider Mübarek'in iki oğlu Cemal ve Alaa'y�� denetimli serbestlik tedbiri uygulayarak serbest bırakma kararı almıştı. Mahkeme, 21 Mayıs 2014'te, söz konusu davada yargılanan sanıklardan Mübarek'in 3, oğulları Ala ve Cemal'in ise 4'er yıl ağırlaştırılmış hapsine hükmetmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mübarek'in oğulları artık serbest!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN