Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk anneye okula giriş yasağı

Çocuğu ırkçı muameleye maruz kalan Türk anneyi okula almadılar.

Giriş Tarihi: 26.1.2015 12:55
Türk anneye okula giriş yasağı

Almanya'da Köln kentinde yaşayan Nurcan Taş, ilkokul ikinci sınıfa giden oğlunun öğretmeni tarafından ırkçılığa maruz kaldığı iddiasıyla şikayette bulununca, çocuğunun eğitim gördüğü okula giriş yasağı aldı. Köln'de doktor asistanı olarak çalışan 40 yaşındaki Taş, iki çocuğunun eğitim gördüğü okulun cam kapısından içeri girmesi yasaklandı.

"EVET IRKÇIYIM!"

Derslerinde başarılı olan kızı Bade ile oğlu Kenan Cesur'a hem annelik hem babalık yaptığını belirten Nurcan Taş, yaşadıklarını şöyle anlattı Şu an ikinci sınıfa giden oğlum birinci sınıfta çok başarılıydı. Bu yıl gelen yeni öğretmeni çocuğuma sürekli frene bas, fazla ders yapıyorsun, sana verecek materyal bulamıyorum gibi sözler sarf etmiş. Ben de gidip birkaç kez kendisiyle konuştum ve neden böyle yaptığını ve çocuğumla uğraştığını sordum. Kendisi bana dedi ki, 'tipi ve hareketleri hoşuma gitmiyor'. Ben de çocuğumun tipinde bir şey olmadığını, siyah kafalı ve farklı ırktan olduğu için mi böyle yaptığını sorduğumda ise bana açıkça 'evet yabancılara karşıyım' dedi. Ben de bu laf üzerine nazilerin yabancılara karşı olduğunu, söylediğimde kendinin de onlardan olduğunu söyledi. Müdüre öğretmeni şikayet ettiğimde ise bana okula girme yasağı koydular.

HALA ÖĞRETMENLİK YAPIYOR

Yardım için gittiği tüm kapıların birer birer yüzüne kapandığını belirten Nurcan Taş, yetkililere seslenerek yardım talep etti Okulu buradaki eğitim makamına şikayet ettiğimde giriş yasağını kaldırırız dediler ama hala bu yasak kalkmadı. Bu öğretmenden kurtulmak için sınıfın değiştirilmesini istedim. Irkçılık yaptığını söylediğimizde şahidim olmadığını, baş başa yapılan konuşmanın ispatlanamayacağını söylediler. Gençlik dairesine gittim, onlar da sadece aile içi şiddete karıştıklarını okulla ilgili konuya karışamayacağını söyledi. Kadın ırkçılık yapıyor ve hala o okulda öğretmen olarak çalışıyor. Haksızlığa maruz kalıyoruz. Devlet büyüklerimizden yardım bekliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk anneye okula giriş yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN