Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kar' fare doğurdu!

'de, başta New York olmak üzere tüm doğu yakasını kasıp kavuracağı açıklanan "kar kıyameti", beklendiği kadar etkili olmadı. Bölgede seyahat yasağı kaldırılırken, hayat normal akışına döndü

Giriş Tarihi: 28.1.2015
'Kar' fare doğurdu!
'de günlerce reklamı yapılan ve "kar kıyameti" adı verilen tipi sadece insansız bölgeleri etkiledi. Dün sabah saatlerine doğru New York ve New Jersey eyaletlerinde koyulan ve uyulmazsa 300 dolar ceza ödeneceği açıklanan seyahat yasağı kaldırılırken, nüfusun yoğun olmadığı yerler dışında kar büyük problemlere neden olmadı. Hava koşullarından en fazla etkilenen bölge New England olurken, yaklaşık 1 metre karın beklendiği ve gece 23.00'ten sonra hayatın durduğu New York'ta dün sabah itibariyle beklenen karın yağmaması nedeniyle hayat normal akışına döndü.

'BOŞA KUYRUK BEKLEDİK' TEPKİSİ
Başkent Washington'da federal kurumlar 2 saat gecikmeyle açılırken, şehirdeki kar kalınlığı birkaç santimi geçmedi. Şehrin çevresindeki bölgelerde ise bazı okullar tatil edildi. Özellikle yetkililerin yarattığı panik nedeniyle önceki günlerde su, ekmek, süt ve et gibi temel ihtiyaç maddelerini marketlerden alarak stoklayan Amerikalılar ise hayal kırıklığına uğradı. Özellikle uçak seferleri iptal edilenler duruma isyan ederken, market sırasında bekleyenler de "Juno adı verilen bu fırtına hâlâ yok. Neredesin Juno?" şeklinde tepki gösterdi. New York'ta 1 milyon öğrenciye hizmet veren okullar ve Harvard, MIT gibi prestijli üniversiteler de kar korkusuyla eğitime ara verdi. Ağır kış şartları Kanada'da da etkili oldu. Ülkenin Kuzey Kutbu'na yakın bölgelerinden Nunavut Territories'te hava sıcaklığı sıfırın altında 62 dereceye kadar düştü. Yaklaşık 8 bin kişinin yaşadığı İqualit kentinde de okullar ve kreşler tatil edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kar' fare doğurdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN