Türkiye'nin en iyi haber sitesi

fırtınasında Kennedy'e ilk inen oldu

'yi son günlerde kasıp kavuran fırtınası sırasında kimsenin inemediği Kennedy Havalimanı'na ilk inen uçak 'nin ki oldu.

Giriş Tarihi: 28.1.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 28.1.2015 18:54
Kar fırtınasında Kennedy'e ilk inen THY oldu

Türk Hava Yolları () uçağı 'yi son günlerde kasıp kavuran fırtınası sırasında 27 Ocak günü kimsenin inemediği Kennedy Havalimanı'na ilk inen uçak oldu.

THY Basın Müşavirliğinden bu konuda yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Hava şartları dolayısıyla Amerika Birleşik Devletlerinde Havalimanlarının kapanması sonrası 27 Ocak'ta JFK havalimanına güvenli bir şekilde ilk
inen transatlantik uçuş Türk Hava Yolları'nın TK1 seferi olmuştur. Dönüş seferi TK12 de vaktinde icra edilmektedir.

THY'nin reklam filmi, hayallerini uçurdu- TIKLAYIN

"BAŞARILI BİR OPERASYON"

Amerika Birleşik Devletlerinin kuzey doğusunda etkisini gösteren şiddetli kar fırtınası nedeniyle New York, Boston ve Washington seferlerimiz için alınan tedbirlerle Türk Hava Yolları başarılı bir operasyon gerçekleştirmiştir. Bu süreçte ;

26Ocak TK1 (IST/New York) , TK81 (IST/Boston) , TK7 (IST/Washington) seferleri vaktinde icra edilmiş, dönüş seferlerinden TK12 (New York/IST) ve TK82 (Boston/IST) 4'er saat erken, TK8 (Washington/IST) vaktinde icra edilmiştir.

27Ocak TK3/4 (IST/New York/IST) ve TK81/82 (IST/Boston/IST) seferleri iptal edilmiş, TK1 (IST/New York) sefer için ise on-time icra etme kararı alınmıştır. İptal edilen seferlerin saatlerinde ilgili meydanlar operasyona kapalı kalmıştır.

Bugün itibariyle kar yağışı meydanlar üzerindeki etkisini kaybetmiştir ya da kaybetmektedir. Tüm seferlerimiz normal tarifeli saatlerinde icra edilecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kar fırtınasında Kennedy'e ilk inen THY oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN