Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de silah sesi gitti 'izi' kaldı

'de yaklaşık 4 aydır yankılanan silah sesleri, terör örgütünün kentten çekilmesiyle yerini sakinliğe bıraktı.

Giriş Tarihi: 29.1.2015 13:00 Güncelleme Tarihi: 29.1.2015 13:01
Kobani'de silah sesi gitti 'izi' kaldı
Terör örgütü ile bazı Kürt gruplar arasında 'de yaşanan çatışmalar yerini sessizliğe bıraksa da savaşın izi, ilçenin her metrekaresinde görülüyor.

Halep'e bağlı Kobani'de yaklaşık 4 aydır yankılanan silah sesleri, terör örgütünün kentten çekilmesiyle yerini sakinliğe bıraktı. Bölgedeki çatışmaların şiddetinin izlerini ilçenin tümünde görmek mümkün. Binaların neredeyse tamamında mermi ya da şarapnel izi var. Yıkılan evlerin molozları veya hurdaya dönmüş araçların barikat olarak kullanıldığı görülüyor.

Çatışmaların izlerini taşıyan caddelerde her an patlamamış mühimmata rastlamak mümkün. Camları kırılmış iş yerlerine ve etrafa dağılmış malzemelere sıklıkla rastlanıyor. Altyapısı çöken, enerji hatları kullanılamaz hale gelen Kobani'de elektrik ihtiyacı da jeneratörle sağlanıyor.

Bölgede yaşayanlar ise silah seslerinin uzaklaşmasından memnun olduklarını dile getiriyor.

Kobanili Abdullah Cihan, terör örgütünün çekilmesiyle büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyledi. Zor şartlara rağmen Kobani'de kalmayı sürdürdüklerini ifade eden Cihan, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Mustafa Hüseyin ise silah seslerinin kesilmesiyle sokağa çıkabildiğini belirterek, "Artık bisikletime bineceğim, oyun oynayabileceğim" dedi.

ARAÇLARI ONARIYORLAR

IŞİD ile yaşanan çatışmalarda kullanılan ve bozulan araçların tamiri yine kentteki tamirciler tarafından gerçekleştiriliyor.

Mustafa Cova ise uzun süre cephede yer aldığını ifade etti. Çatışmalarda elimden yaralandığını anlatan Cova, "Buna rağmen tamirhaneye geldim, burada bozulan araçları onarıyorum ve arkadaşlarıma yardımcı oluyorum" şeklinde konuştu.

Merdiyan Şahin de her türlü sıkıntıya rağmen hayatın devam ettiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kobani'de silah sesi gitti 'izi' kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN