Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadirov: 'Dudayev de kim? Bizi kurtaran '

Rus işbirlikçisi Ramzan Kadirov'un açıklamaları, Türkiye ve İslam dünyasında onun için lobi faaliyeti yürütüp imaj çalışmasında bulunanları da zora sokacak.

Giriş Tarihi: 1.2.2015 21:52 Güncelleme Tarihi: 1.2.2015 23:32
Kadirov: 'Dudayev de kim? Bizi kurtaran Putin'
Açıklamalarıyla hiçbir şekilde savunulacak bir tarafı kalmayan Kadirov'un bu davranışları ciddi bütçe ayırarak lobi faaliyeti yaptırdığı kişi ve kurumların da maskesini indiriyor.

Rus televizyonuna demeç veren Kadirov 'da tek otoritenin 'den sonra kendisi olduğunu söylüyor.

Kadirov hakkında değerlendirmelerde bulunan Rus televizyon kanalı; Kremlin'in çok iyi bir seçim yaptığını ve Kadirov'un 'ya sadakatle bağlı olduğunu izleyicilerine duyuruyor.

Demecinde 1.Çeçen Rus savaşında büyük kahramanlık göstererek bağımsızlık ilanında bulunan ve daha sonrasında şehid edilen Cavhar Dudayev için de aşağılayıcı ifadeler kullanan Kadirov aynı tutumu Basayev ve Mashadov gibi şehid liderler için de kullanıyor.

Programda Putin'in iktidarı kazanarak Çeçen halkını kurtardığını söyleyen Kadirov'a FSB başkanı ve Rus Genelkurmay başkanının özel silahlarının hediye edildiğinden bahsediliyor.

Çeçenistan'ı kurtaran Rusya için her zaman her yerde ölmeye hazır olduğunu belirten Kadirov'a ise sosyal medyada örgütlenen Kafkas diasporasından yanıt gecikmedi. Dünyanın dört bir yanına dağılmış Çeçenler sosyal medya hesaplarından Kadirov'un bu açıklamalarına karşı kendisine ölmek için ciddi hazırlık içinde olmasını tavsiye ettikleri görüldü.

KAYNAK:YENİAKİT.COM.TR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadirov: 'Dudayev de kim? Bizi kurtaran Putin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN