Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aleksis Çipras o borçları ödeyecek!

Yunanistan Başbakanı Çipras, AMB ve IMF'ye borçlarını geri ödeyeceklerini ve AB ile yakın zamanda anlaşmaya varacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 2.2.2015 09:06 Güncelleme Tarihi: 2.2.2015 10:02
Aleksis Çipras o borçları ödeyecek!
Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, kredi veren kurumlarla ilişkileri düzeltmeyi hedefliyor. Tsipras'ın kurtarma planı anlaşmalarını sonlandırmayı vaat etmesi, tahvil ve hisse senetlerinde bir hafta boyunca satış dalgasına neden olmuştu.

IMF BORÇLARINI GERİ ÖDEYECEK

Tsipras, yazılı olarak yaptığı açıklamasında, Yunanistan'ın Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Para Fonu'na (IMF) borçlarını geri ödeyeceğini ve ülkenin mali kurtarma paketinin çoğunu finanse eden Euro Bölgesi ülkeleri ile yakında anlaşacağını belirtti.

Obama'dan Çipras'a: Saçlarına ak düşer!

"YUNANİSTAN VE AVRUPA'NIN BÜTÜNÜ İÇİN YARARLI"

Avrupalı ortakları ile müzakerelerin yeni başladığını ifade eden Tsipras, ''Bakış açısında farklılıklar olmasına rağmen, Yunanistan ve Avrupa'nın bütünü için yararlı olacak bir anlaşmaya yakında ulaşacağımıza kesinlikle inanıyorum'' diye konuştu.

SAMARAS ÇİPRAS'A SABUN BİLE BIRAKMAMIŞ! - TIKLAYIN

ÇİPRAS AK PARTİ'Yİ ÖRNEK ALMIŞ - TIKLAYIN

SEÇİM ÖNCESİ VERDİĞİ VAATLER

Alexis Tsipras'ın seçim öncesi verdiği vaatleri arasında; yoksulluk sınırı altında yaşayanlara elektrik ve ısınma hizmetini ücretsiz verilmesi, zenginlerden alınan vergilerin geri getirilmesi, ihtiyacı olanlara gıda ve kira yardımı yapılması, vatandaşların ödenemeyecek boyuttaki banka borçlarının silinmesinin yanı sıra emekli maaşları ve asgari ücrete zam vardı.
Parti, AB'den Yunanistan'ın 320 milyar euro olan borcunun yarısının silinmesini, geri kalanı için de "şartlar elverdikçe ödeme yapmayı" isteyeceğini açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aleksis Çipras o borçları ödeyecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN