Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD'in infaz ettiği Japon gazetecinin anlamlı paylaşımı

Giriş Tarihi: 3.2.2015 09:56 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 11:51
IŞİD'in infaz ettiği Japon gazetecinin anlamlı paylaşımı

IŞİD’in kısa bir süre önce infaz görüntülerini yayınladığı iki Japon gazeteciden biri olan 47 yaşındaki Kenji Goto’nun 2010 yılında attığı bir tweet, paylaşım rekorları kırıyor.

Talihsiz gazeteci sosyal medya hesabında Fransız şarabından bahsediyor, yorgun gözlerinden şikayet ediyor ve Suriye'deki yaşamından bahsediyor.

IŞİD militanları tarafından başı kesilerek katledilen gazetecinin yazdığı bir mesaj özellikle kendisinin nasıl bir karaktere sahip olduğunu ve yaşadığı ülkedeki insanlar hakkındaki görüşlerini özetliyor.

"BEN ARAP KARDEŞLERİMDEN…"


Goto 7 Eylül 2010 tarihli mesajında şöyle demişti:
"Gözlerimi kapatıyorum ve kıpırdamıyorum. Öfkelenir ya da bağırırsam bu her şeyi bitirir. Bu duaya yakın bir şey. Nefret insanlar için değil. Ancak tanrı yargılar. Ben Arap kardeşlerimden bunu öğrendim."

24 saat içinde 20 binden fazla retweet alan Goto'nun Twitter hesabındaki bu mesaj yaklaşık 30 bin kullanıcı tarafından da favorilere eklendi. Tolerans ve hoşgörü ifadeleri içeren bu mesaj Japon Twitter kullanıcıları tarafından, Goto'nun Sierra Lione, Afganistan ve Irak'ta çocukların çektiği acı üzerine yaptığı haberlere olan hayranlık ifadeleriyle birlikte paylaşılıyor. Goto'nun son attığı tweet ise Ekim ayı tarihli. Hesabın Goto'ya ait olduğu arkadaşı Toşi Maeda tarafından da teyit edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD'in infaz ettiği Japon gazetecinin anlamlı paylaşımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN