Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye arıyor Esad ödüllendiriyor

Giriş Tarihi: 3.2.2015 08:18 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 08:22
Türkiye arıyor Esad ödüllendiriyor

2013’te 52 kişinin hayatını kaybettiği Reyhanlı saldırısı nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkan Mihraç Ural’a, Suriye’de ödül verildi.

Türkiye'de, 1980'lere doğru çok sayıda eylem gerçekleştiren ve 1980 yılında Adana'da tutulduğu cezaevinden firar ederek Suriye'ye kaçan THKP-C Acilciler Örgütü lideri Mihraç Ural, Suriye devletinden ödül aldı.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA

Suriye Vatan Genel Sekreterliği'nin Takdir Ödülü ve Şükran Belgesi verdiği Ural, sosyal medyada ödülleri şu sözlerle değerlendirdi:
''Arka arkaya gelen bu takdirler ve şükran belgeleri bir kez daha Mukaveme Suriye'nin şehitlerle taçlanmış çabasını ve ölümsüz eserini göstermektedir. Mukaveme Suriye meydanda direnme gücünü, onur ve erdemle örülü siyasal-askeri mücadelesini, yüksek ahlak ve vicdani temsil yetisine de önemli bir göstergedir. Bu aynı zamanda Mukaveme Suriye'nin Suriye toplumunda bıraktığı derin izleri gösteren ölümsüz bir belgedir.''

HALA TÜRKİYE TARAFINDAN ARANIYOR

Halen Türkiye tarafından aranan şahıs olan ve Lazkiye'de yaşayan Ural, Özgür Suriye Ordusu başta olmak üzere, çok sayıda muhalif grupla birlikte IŞİD ile savaşıyor. Ural'ın, 2013 yılında 52 kişinin yaşamını yitirdiği Reyhanlı ve 14 kişinin yaşamını yitirdiği Cilvegözü saldırılarını planladığı belirtilirken, hakkında yakalama kararı da bulunuyor.

Suriye'nin Lazkiye kentinde gerçekleşen ödül gecesine Suriye Ordusu'nun Lazkiye Komutanı, subaylar ve Lazkiye valisi de katıldı.

(Vatan)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye arıyor Esad ödüllendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN